Prva velika senzacija na Mundijalu : Hrabri Meksikanci iznenadili i srušili svjetske prvake (VIDEO)

17 Juna
19:39 2018

Reprezentacija Meksika iznenadila je danas Njemačku u okviru 1. kola Svjetskog prvenstva pobijediviši je na Lužnikiju sa 1:0.Nijemci su bili favoriti na ovom susretu, ali sa Meksikancima se nikada ne zna jer se radi o reprezentacijiu koja gotovo po pravilu uvijek igra dobro na velikim takmičenjima.

Upravo to se danas ispostavilo tačnim i Meksikanci su ostvarili pobjedu.

Meksiko je na samom otvaranju susreta stvorio sjajnu priliku, ali Hummels je izblokirao udarac Lozana. Kasnije je Njemalka imala inicjativu, a Meksiko je iz kontri pokušavao da ugrozi gol na kojem je stajao Manuel Neuer.

Nakon što su prilično loše igrali kontra napade, Meksikanci su u 35. minuti poveli i to nakon što je Chicharito dodao do Lozana kloji je prevario dvojicu igrača Njemačke i pogodio za veliko slavlje svojih saigrača i meksičkih navijača.

U drugopm poluvremenu Njemačka i selektor Loew su bacili sve karte u napad. Loew je igrao gotovo bez ijednog defanzivca krajem drugog poluvremena, ali bez obzira na to Nijemci nisu uspjeli da postiglu nijedan gol. Imali su terensku inicjativu tokom čitavog drugog dijela, ali ipak prilike koje su stvorili nisu uspjeli pretvoriti u gol.

Možda su i najopasniji bili preko Gomeza pred kraj i nešto kasnije preko rezerviste Brandta čiji je šut zakačio stativu. S druge strane, Meksikanci su imali dobru poirliku, ali ser Chicharito i Vela nisu najbolje snašli.Meksiko sada ima tri boda, dok je Njemačka ostala bez bodova.