Proradio : Edin Džeko sa dva gola, odveo City u osminu finala (Video)

25 Februara
06:19 2011

Džeko sa dva gola ispratio Aris u Solun

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Edin Džeko odlično je odigrao susret Evropske lige protiv Arisa, postigavši dva gola u pobjedi Manchester Citya rezultatom 3:1.Manchester City nije dugo čekao i odmah je krenuo ofanzivno ka golu gostiju. Igrala se sedma minuta kada je Edin Džeko kao vjetar prošao po lijevoj strani i iskosa pogodio dalji ugao golmana Arisa i doveo Građane u prednost.Džeko kao da se najljutio nakon sve češćih kritika u engleskim medijima, pa je odlučio uzeti stvar u svoje ruke, ili bolje rečeno noge.Samo pet minuta nakon prvog gola, primio je loptu na vrhu šesnaesterca Arisa, te neodbranjivo, lijevom nogom, ponovo matirao grčkog golmana za 2:0

.Minut prije odlaska na odmor, Džeko je imao fantastičnu priliku da postigne i svoj treći gol kada je sam izašao pred golmana gostiju, ali se spetljao, pa je odbrana Arisa otklonila opasnost.Prvi dio drugog poluvremena protekao je uglavnom u nezanimljivoj igri, bez pravih prilika na obje strane, a onda je Mario Balotelli imao odličnu priliku u 65. minuti, ali je pogodio stativu, a odbijena lopta zamalo je promašila Džeku.Konačnih 3:0 i ovjeru prolaska Manchester Citya u naredni krug takmičenja u okviru Evropske lige, u 75. minuti postavio je Yaya Tourea.Ova je utakmica ujedno bila i najbolja u dresu Manchester Citya za reprezentativca Bosne i Hercegovine Edina Džeku, koji je sa dva gola pokazao da ga bogati vlasnici tima sa Eastlandsa nisu bezveze platili 35 miliona eura. Dva večeras postignuta gola jako će dobro doći i na podizanju samopouzdan . (Kliiker.info-Sport-Sport)