Proradio bosanski dvojac : Ibišević i Salihović potopili Koblenz (VIDEO)

29 Oktobra
04:55 2009

Hoffenheim se plasirao u četvrtfinale njemačkog Kupa nakon visoke pobjede (4:0) nad Koblenzom. Naši reprezentativci Sejad Salihović i Vedad Ibišević po jednom su se upisali u strijelce, te su obojica po jednom asistirali.Čini se da Hoffenheimu ide sve bolje i bolje. Sinoć su u okviru osmine finala Kupa Njemačke eliminisali TUS-Koblenz i to potpuno zasluženo. Momčad Ralfa Rangnicka na kraju je slavila sa ubjedljivih 4:0, a bh. javnost može se radovati činjenici da su i Vedo i Sejo bili strijelci. Osim toga, obojica su po jednom asistirali. Mreže su mirovale u prvih 45 minuta, a goste je "načeo" naš defanzivni reprezrentativac. Salihović je imao namjeru centrirati, no kako njegovu nezgodnu loptu niko nije uspio dodirnuti, ona se našla iza leđa Davida Yelldella. Petnaestak minuta kasnije Hoffenheim je stigao i do drugog gola. Ibišević je u svom stilu prošao dva igrača Koblenza i loptu plasirao u mrežu. Maicosuel je u 71. minuti postigao treći pogodak, ali na Vedinu asistenciju. Kod posljednjeg gola Compera u 90. minuti iz kornera je centrirao Salihović.

Još jedna briljantna partija našeg dvojca iz redova Hoffenheima, koji je kako sezona odmiče sve bolji i bolji.Schalke je u Minhenu sa 3:0 savladao Minhen 1860. Golove za goste iz Gelsenkirchena postigli su Rafinha, te dva puta Howedes. Eintrahct Frankfurt za kojeg je prvo poluvrijeme odigrao Zlatan Bajramović poražen je na svom travnjaku od Bayerna. Goste iz Minhena u naredni krug odveli su Klose (2), Luca Toni i mladi Thomas Muller.Da ne bude večeras iznenađenja pobrinuo se i Werder koji je u Bremenu sa 3:0 savladao Kaiserslautern. Pasanen je domaće doveo u vodstvo u 27. minuti, desetak minuta kasnije Borowski je povisio na 2:0 a sve začinio Oehrl golom u 77. minuti.