Proradili : Odlične partije Nurkića i Teletovića u pobjedama Denver Nuggetsa i Phoenix Sunsa

07 Januara
08:10 2016

JukaTele7Denver Nuggetsi su u sinoć odigranoj utakmici upisali pobjedu pritiv Minnesota Timberwolvesa rezultatom 78:74. Bh. košarkaš Jusuf Nurkić je ponovo igrao sjajno za Nuggetse.Timberwolvesi su prvu četvrtinu dobili rezultatom 25:21, a nakon prvog poluvremena su vodili 44:42.

U drugom poluvremenu su uspješniji bili Nuggetsi. U trećoj ćetvrtini su napravili preokret postigavši 24 poena, dok su Timberwolvesi ubacili 21. Posljednji period igre je također pripao košarkašima Denvera koji su dodali 12 poena, a ekipa Minnesote je ostala na devet. To je bilo dovoljno za konačnu pobjedu Nuggetsa rezultatom 78:74.

Bh. košarkaš Jusuf Nurkić je proveo 22 minute na parketu te je doprinio pobjedi Nuggetsa sa 15 postignutih poena. Upisao je tri ofanzivna i sedam defanzivnih skokova, dvije asistencije i pet blokada. Od Nurkića je više poena postigao samo Danilo Gallinari, dvadeset.Najbolji u ekipi Minnesote bio je Karl-Anthony Towns sa 14 postignutih poena.

Phoenix Sunsi su u sinoćnjoj utakmici savladali Charlotte Hornetse rezultatom 111:102, a odličnu partiju u pobjedničkoj ekipi pružio je bh. košarkaš Mirza Teletović.Prva četvrtina sinoćnje utakmice pripala je Phoenixu s dva poena razlike, bilo je 34:32. U drugoj su Sunsi napravili malo veću razliku postigavši 26 poena, šest više od Hornetsa. Na poluvremenu je rezultat bio 60:52 za Sunse.

U trećoj četvrtini su nešto bolji bili košarkaši Charlottea koji su ubacili 33 poena, dok je ekipa Phoenixa ostala na 26. Ipak, posljednji period igre je pripao Sunsima, koji su postigli 25 poena, a Hornetsi samo 17. Bilo je to dovoljno za pobjedu Phoenixa rezultatom 111:102.

Sunse je do pobjede predvodio bh. košarkaš Mirza Teletović koji je postigao 19 poena za 24 minute provedene na parketu. Upisao je jedan ofanzivni i sedam defanzivnih skokova te tri asistencije.

Najbolji u redovima Charlottea bio je Kemba Walker koji je ubacio 25 poena.