Preokret Manchestera na Old Traffordu

25 Aprila
03:58 2007

U  prvome dvoboju polufinala nogometne lige prvaka Manchetser United preokrenuo je vodstvo Milana nakon prvoga djela i golom Waynea Rooneya u 1. minuti sudačke nadoknade izborio vrijednu pobjedu (3-2) pred uzvratnu utakmicu koja je na rasporedu slijedećeg tjedna u Milanu.Domaćini su poveli već u 5. minuti utakmice. Nakon pokušaja Rooneya koji je blokirao Nesta, dosuđen je udarac iz kuta. Nabačena lopta odbila se od Ronalda, a njen ulazak u mrežu pospješio je i vratar Dida koji je zadnji dirao loptu. I nakon gola Manchester dominira na svome travnjaku. Bilježimo prodor Evre, kao i novi udarac Ronalda kojeg Dida ovoga puta skreće u korner. U 17. minuti prva ozbiljnija situacija pred golom Van der Sara. Probao je Seedorf, lopta se odbila do Odda koji nabacuje u peterac, gdje ponovno, ovoga puta glavom, pokušava Seedorf, ali lopta odlazi preko gola.U 22. minuti Milan je anulirao prednost domaćina. Brazilac Kaka primio je loptu od Seedorfa, nanizao je u prodoru čak trojicu nogometaša "Crvenih Vragova", sjurio se u kazneni prostor Uniteda i poslao loptu u nebranjeni dio Van der Sarovog gola.U 35. minuti vrijedi zabilježiti sjajan udarac Cristiana Ronalda, ali Dida otklanja opasnost izbivši loptu u polje.Old Trafford je utihnuo dvije minute kasnije. Majstoriju Kake ispred kaznenog prostora Manchester Uniteda teško je riječima opisati. Primivši dugu loptu, okružen trojcom domaćih igrača, Kaka je prvo prošao Fletchera da bi potom provukao loptu između dvojca Evra-Heinze, i to na način da se Manchesterov dvojac sudario u pokušaju da se domogne lopte, izašao je sam pred vratara i donio prednost Milanu. Potez za pamćenje brazilskog nogometaša kojem je to bio deveti gol u ovosezonskom izdanju Lige prvaka.U poluvremenu je u svlačionici gostiju ostao kapetan Maldini, a zamjenio  ga je Bonera.Ono što je Carrick promašio u 47. minuti teže je promašiti nego pogoditi. Nakon ubačaja iz kuta ostao je sam ispred vratara Dide, ali njegov udarac odlazi pored vratnice.U 53. minuti slijedila je i druga zamjena u momčadi Milana. Umjesto ozlijeđenog Gattusa u igru je ušao Brocchi. Dvije minute nakon toga vrijedi spomenuti dva dobra pokušaja Kake, ali bez konkretne završnice.Izjednačenje rezultata uslijedilo je u 59. minuti. Scholes je pronašao Rooneya koji se nalazio u liniji sa obranom Milana. Sudac je pustio igru, a Wayne Rooney golom donio nadu Manchester Unitedu.Do kraja utakmice dva puta iz slobodnog udarca pokušao je Giggs. Jednom je Didu testirao Fletcher, a dobru priliku propustio je O`Shea u 88. minuti dvoboja. I kada su svi pomislili kako će prva utakmica završiti bez pobjednika prekrasnu akciju Manchestera u 1. minuti sudačke nadoknade Wayne Rooney završava pogotkom u mreži vratara Dide za veliko slavlje navijača na Old Traffordu.  (kliker.infi/Jutarnji list)