Premijer liga BiH : Zrinjskom pripao derbi u Vrapčićima

13 Septembra
18:58 2008

Zrinjski je prvi put u svojoj istoriji savladao Veleža u gostima, Željo se brukao i stigao do pobjede, a Slavija je i nakon šestog kola jedina neporažena ekipa u Premijer ligi. Ekipa Veleža je nastavila da tone i u šestom kolu Premijer lige koje joj je donijelo najteži poraz u ovoj sezoni. Naime, tim iz Vrapčića je danas na svom terenu pretrpio poraz od Zrinjskog koji je rezultatom 2:0 slavio svoju prvu gostujuću pobjedu nad gradskim rivalom. Golove za Zrinjski su postigli Krešimir Kordić u 10. i Velibor Đurić u poslednjoj minuti susreta. I dok se Zrinjski ovom pobjedom probio na drugo mjesto, Velež je sa samo jednim bodom i dalje poslednji.Pored Veleža je kriza u još jednom velikanu, a radi se o Željezničaru koji je uz dosta muke danas uspio sa minimalnih 1:0 savladati Posušja. No, tim sa Grbavice je do pobjede došao tek u 94. minuti golom Igora Radovanovića, a kakva kriza vlada u Želji dovoljno govori činjenica da se navijači nisu radovali ovom golu i aplauzom su na kraju ispratili nogometaše Posušja.Željo tako nakon šest kola ima osam bodova, a ista je situacija i sa njegovim gradskim rivalom Sarajevom koji je danas poražen na gostovanju kod Zvijezda iz Gradačca. Zvijezda je prvi meč na svom terenu u Gradačcu otvorila pobjedom koju su joj golovima donijeli Zoran Brković i Elvis Ćorić, a jedini pogodak za Sarajevo je u 88. minuti postigao Faruk Ihtijarević. Sa ova tri boda se Zvijezda probila na visoko peto mjesto prvenstvene tabele, dok je Sarajevo palo na osmo mjesto.Mimo svih očekivanja, vrh tabele je i dalje zadržala ekipa Slavije koja je neporažne napustila i gostovanje kod Laktaša, a taj meč je završen rezultatom 1:1. Jedina neporažena ekipa u ligi je povela u 57. minuti šestim ovosezonskim pogotkom sjajnog Zorana Kokota, a Laktašima je bod u 78. minuti donio Darko Ljubojević. Što se Laktaša tiče oni sa bodom manje od Slavije i Zrinjskog drže treće mjesto.Do šestog mjesta na tabeli se probila ekipa Modriče koja je danas sa 2:0 bila bolja od Čelika koji je imao veliki broj izglednih prilika, a čak ni jedanaesterac nije bio dovoljan Zeničanima da dođu do pogotka. Inače, pogotke za Modriču su postigli Savić u 65. i Miljković u 90. minuti susreta. Poslednji današnji susret je donio još jednu domaću pobjedu, a nju je slavio Travnik koji je bez puno muke rezultatom 3:1 bio bolji od lošeg Leotara.