Premijer liga BiH : Velež u Vrapčićima potopio Olimpik

08 Augusta
20:22 2009

Fudbaleri Veleža nastavljaju u istom ritmu. Nakon Travnika, na svom terenu je Velež savladao ekipu Olimpika 4:1. Rezultatski ubjedljivo i potpuno zasluženo, ali puno teže nego što je to bio slučaj u duelu sa Travnikom.Velež je rano stigao do početnog vodstva, već u 2. minuti gol postiže Zaimović iz slobodnog udarca. Svoj treći u dva susreta.Nakon gola Veleža igra se donekle razvodnila ponajviše zbog činjenice da su igrači Olimpika svoj čvrsti zid  postavili tridesetak metara od svog gola. U 34.minuti Velež je udvostručio prednost. Zaimović je dugom loptom pronašao Čolića koji pogađa za 2:0. U drugom dijelu utakmice uzbuđenja su krenula od 69.minute kada je zbog drugog žutog kartona isključen igrač Olimpika Suljević. U tom periodu su gosti imali više loptu u svojim nogama, a to je rezultiralo golom Spalevića u 72.minuti. Primljeni gol kao da je probudio ekipu Veleža koja uspijeva igrača više napokon iskoristiti. U 82.minuti Čolić postiže svoj drugi gol. Pet minuta kasnije, opet je Čolić sve sam napravio, a gol za konačnih 4:1 zabija Džafić.

Velež – Olimpik 4:1
Stadion Vrapčići, gledalaca: 4000
Strijelci: 1:0 – Zaimović (2), 2:0 – Čolić, 2:1 – Spalević (72),3:1- Čolić (82),4:1 – Džafić (87)
VELEŽ: Hadžiđulbić,Knežević (od 85 Kadić), Šečić,Zaimović,Škaljić,Kajtaz,Čolić,
Džafić,Osmanagić,Majkić (od 82 Jovanović),Velagić (od 45 Jugo). Trener:Abdulah Ibraković
OLIMPIK: Vranić,Prlić (od 56 Marinković),Subašić,Kolarov, Suljević, Velagić, Pelak (od 46 Nastoski)