Premijer liga BiH : Velež pregazio Modriču, remi na Koševu..

22 Novembra
17:37 2008

Derbi susret između Sarajeva i Slavije je završen rezultatom 1:1, Velež je sa 6:0 pregazio Modriču, dok je Leotar preokretom sa 2:1 bio boji od Zrinjskog. Prvih pet susreta poslednjeg kola jesenjeg dijela Premijer lige nam je donijelo mnogo uzbuđenja i čak 16 golova. Zbog snijega je za nedelju odgođen susret između Travnika i Željezničara, a sutra će snage odmjeriti još Široki Brijeg i Posušje. Danas je na rasporedu još jedan meč, a njega će od 16:30 započeti Sloboda i Laktaši.Tradiciju da se njihovi dueli najčešće završavaju bez pobjednika i rezultatom 1:1 su Sarajevo i Slavija nastavili i danas na Koševu. Oba tima su imala svoje periode dobre igre tako da je podjela bodova na kraju najpravedniji ishod, a oba današnja gola su postignuta iz jedanaesteraca. Prvo je u 60. minuti Slaviji, svojim desetim golom, vodstvo donio Darko Spalević, da bi u 82. minuti sa bijele tačke siguran bio Admir Raščić.
Pravu katastrofu je danas pretrpila ekipa Modriče koja je apsolutno poniženje doživjela u Mostaru gdje ju je poslednjeplasirani Velež deklasirao sa nevjerovatnih 6:0. Odličnu igru Veleža je sa tri gola krunisao Dejan Drakul, dva puta je precizan bio Armel Škaljić, a konačnih 6:0 je postavio Adis Jahović koji je do kraja susreta sasvim nepotrebno zaradio isključenje.
Mnogo uzbuđenja je viđeno u Trebinju gdje je ekipa Leotara sa 2:1 savladala Zrinjskog koji je gotovo čitav meč imao igrača više jer je već u 10. minuti isključen kapiten domaćih Radović. Zrinjski je sa 1:0 poveo već u 1. minuti kada je precizan bio Igor Musa, ali prednost nije uspio zadržati u nastavku susreta. Prvo je u 47. minuti poravnanje Leotaru donio Nenad Zečević, da bi konačnih 2:1 u 66. minuti postavio mladi Momčilo Mrkajić.Domaću pobjedu je slavio i Borac koj je sa 3:0 bio bolji od Čelika, a igrač meča je bio dvostruki strijelac Saša Kajkut koji je bio precizan u 5. i 40. minuti. Pored Kajkuta se u strijelce u sudijskoj nadoknadi meča upisao i Bojan Puzigać koji je postavio konačnih 3:0 i tako potvrdio još jedan poraz Čelika koji se već sada oprostio od borbe za mjesta koja vode u Evropu.Pored onoga na Koševu, rezultatom 1:1 je završen i dvoboj u Orašju gdje je bod uspjela osvojiti danas prilično dobra Zvijezda. Domaći su poveli već u 5. minuti golom Ive Pejića i prednost od 1:0 imali gotovo čitav meč, ali gostima ipak u samoj završnici susreta poravnanje na 1:1 donosi rezervista Dragan Matić koji je u igru ušao samo par minuta prije postizanja izjednačujućeg gola.

Sarajevo – Slavija 1:1
Leotar – Zrinjski 2:1
Orašje – Zvijezda 1:1
Borac – Čelik 3:0
Velež – Modriča 6:0

Utakmica Sloboda – Laktaši počinje u 16.30, dok u nedjelju igraju Široki Brijeg – Posušje i Travnik – Željezničar.