Premijer liga BiH : Sloboda bolja od Sarajeva, Olimpiku bodovi u Modriči

27 Februara
19:17 2010

BH. nogomet je nastavio gdje je stao. Sukobi navijača zasjenili su derbi utakmicu na Tušnju u kojoj je Sloboda svladala Sarajevo rezultatom 3:1. Ljubitelji nogometa su jedva dočekali proljetni dio sezone ali isto tako i oni kojima sport nije u prvom planu tako da umjesto da pišemo o derbiju koji je na travnjaku protekao u istinski sportskom ozračju u prvi plan ponovo su navijački sukobi. Na Tušnju su kamenje razmijenjivali navijači Slobode i Sarajeva dok su na travnjaku nogometaši odigrali utakmicu u kojoj je domaća momčad slavila pobjedu 3:1. U vodstvo ih je doveo Smajlović, u sudačkoj nadoknadi prvog pouvremena izjednačio je Muminović, Slomić početkom drugog dijela donosi Tuzlacima prednost 2:1, a konačnih 3:1 svojim drugim pogotkom u samom finišu susreta postavlja ponovo Smajlović.Travnik ja na Piroti s igračem više uspio osvojiti tri boda protiv Veleža koji je od 22. minuta igrao bez pocrvenjelog Džafića.

Velež je dobar dio susreta uspješno parirao s igračem manje sve do 49. minute kada Ribić pogađa za 2:1. Travničani su stvorili još par prilika koje je uspješno zaustavljao gostujući vratar Hadžiđulbić.U lokalnom derbiju Borac je pogotkom kapetana Olivera Jandrića u samom finšu susreta uspio pobijediti Laktaše koji, na svoju žalost, nisu uspjeli iskoristiti svoje prilike. Igra banjalučke momčadi nije bila blistava i evidentno je koliko im nedostaju Bilbija i Vranješ.Rudar na svom travnjaku nije uspio iskoristiti penal protiv Leotara. Utakmica je okončana bez pobjednika, a domaći su utakmici okončali bez Jevtića koji je nakon jednog pogibeljnog starta zasluženo dobio crveni karton.Modriča se nalazi u ogromnim financijskim problemima (nije jedina) nije se na svom travnjaku uspjela do kraja suprotstaviti Olimpiku kojem je minimalnu pobjedu 0:1 osigurao Vidović pogotkom u 78. minuti susreta.

Travnik – Velež 2:1
Modriča – Olimpik 0:1
Sloboda – Sarajevo 3:1
Borac – Laktaši 1:0
Rudar – Leotar 0:0

Susret Željezničar – Čelik počinje u 17.30, dok u nedjelju igraju Slavija – Široki Brijeg i Zrinjski – Zvijezda.