Premijer liga BiH : Širokom tri,Želji i Čeliku po bod

12 Septembra
20:06 2009

Danas je okončano pet od osam utakmica 6. kola Premijer lige BiH. Gosti su od mogućih 15 bodova uspjeli odnijeti 5 bodova. Najs(p)retniji su na kraju bili Širokobriježani koji su Modriču napustili sa tri nova boda  na kontu.Najviše golova vidjeli su gledaoci na stadionu "Dr. Milan Jelić" u Modriči. Ove sezone odlični Uljari pobacili su pred gostima iz Širokog Brijega. Poveo je Široki golom Vareje u 20. minuti utakmice. Ipak, do kraja prvih 45 minuta Modriča uspijeva doći do preokreta, a prije svega zaslugom raspoloženog Duška Stajića. Upravo Stajić je izveo jedan korner Modričana, a ponajbolji u redovima žuto-plavih Bogičević pogodio za poravnanje. Kod prvog je asistirao, a kod drugog pogodio. Stajić je tako nakon prvog dijela bio junak svoje momčadi.

Gosti iz Širokog, očito, nisu bili zadovoljni stanjem na semaforu, pa su do kraja utakmice odlučili "počastiti" domaći tim sa tri gola. Ivanković je nakon sat vremena igre pogodio za novi početak utakmice, a stadion u Modriči utišao je iskusni Šilić. Naime, kapiten Širokobriježana šutirao je, lopta se od jednog igrača Modriče odbila i završila iza leđa mladog Nikića. Konačnih 4:2 postavlja mladi Glavina golom u 85. minuti. Ovom pobjedom Široki je na tabeli preskočio Modriču i sada su u ravnopravnoj borbi za jedna od onih mjesta koja vode u Evropu.

Uzdignute glave kući se vraćaju i igrači Željezničara, te Čelika. U Travniku je domaća momćad imala incijativu, prijetila golu Šehića, ali danas Dudić i društvo nisu bili napadački raspoloženi. Od 68. minute gosti iz Sarajeva igrali su sa deset igrača, budući da je Ćulum isključen nakon što je laktom udario jednog igrača iz redove Vezira.

Čelik odnio prvi bod ove sezone sa Vrapčića

Uzbudljiva utakmica igrala se u Mostaru. Rođeni, po prvi put u ovoj sezoni, nisu uspjeli pobijediti na svom terenu. Vrapčiće su poraženi napuštali Olimpik, Laktaši, Travnik ali ne i Čelik. Gosti iz Zenice su bili u dobrom dijelu ravnopravan protivnik, pa su čak i prvi poveli, no na njihovu žalost Jackson je bio u nedozvoljenoj poziciji. Momčad trenera Ibrakovića imala je potpunu incijativu u nastavku, gol je posljednjih pola sata visio u zraku, ali se danas zenička momčad čvrsto branila. Najbolju prigodu da dođu do pobjede Mostarci propuštaju u 92. minuti. Rezervista i povratnik Adis Obad promašio je jedanaesterac, tačnije odbranio mu je danas odlični golman Čelika Bilobrk, kojem bez ikakve dileme pripada epitet igrača utakmice.

Velež je ostao prvi na tabeli sa bodom prednosti ispred banjalučkog Borca koji večeras na domaćem terenu igra protiv Zrinjskog. Čelik se malo popeo na tabeli, no još uvijek su u opasnoj zoni.

Kantonalni derbi Slobodi, Rudar bolji od Slavije

Kantonalni derbi odigran je u Tuzli na stadionu Tušanj. Jedna zaista loša utakmica, skoro bez pravih prilika. Tek je Mujić u prvom dijelu zagrijao dlanove Karića, te Savić na drugoj strani Mujkića. U nastavku nešto ofanzivnija igra i jednih i drugih, što potvrđuju i po dvije izmjene Hadžiahmetovića na jednoj i Ninkovića na drugoj strani.

Ipak, odlučni trenutak desio se pred sami finiš utakmice kada je golman Karić nepropisno zaustavio Bekića u šesnaestercu Zvijezde. Arbitar iz Tomislavgrada pokazao je na bijelu tačku. Siguran realizator bio je Kuduzović za drugu pobjedu Slobode i konačan uspon na tablici. Nezadovoljni sudačkom odlukom protestovali su igrači i navijači Zvijezde, ali i struka, pa je trener Ninković u 87. minuti isključen.

U Prijedoru Rudar je došao zasluženo do nove, ukupno druge, pobjede. Sa mininalnih 1:0 poražena je Slavija, a strijelac jedinog gola za Prijedorčane bio je Bušić.

Večeras se sastaju Borac i Zrinjski, te na Koševu Sarajevo i Laktaši. Sutra je na rasporedu posljednja utakmica i to između Olimpika i Leotara.

Premijer liga BiH 6.kolo:

Rudar Prijedor – Slavija 1:0 (1:0)
Stadion: Gradski. Gledalaca: 2.000. Sudija: Goran Paradžik (Ljubuški), Strelci: Kušljić u 20. minutu. Žuti kartoni: Jevtić, Kušljić, Avdukić, Kikić (Rudar Prijedor), Arsenijević, Nikolić  (Slavija).
Rudar Prijedor: Avdukić 7, Despotović 7, Kotaran 7, Stakić 6,5 (od 71. Muzgonja), Jevtić 7, Kovačević 7, Kikić 7, Žerić 7, Stijepić 7 (od 61.Golić), Kušljić 7 (od 77. Dašić), Kantar 7.
Slavija: Lučić 5, Regoje 6, Papaz 5,5, Stanić 5 (od 46. Radonja 5), Simić 5,5, Radovanović 5,5, Arsenijević 6,5, Todorović 6, Šešlija 5,5 ( od 87. Njeguš), Stanković 5,5, Paunović 5,5 (od 79.Nikolić).
Igrač utakmice: Goran Kušljić (Rudar Prijedor)

Travnik – Željezničar 0:0 (0:0)
Stadion Pirota. Gledatelja 2.000. Sudac: Predrag Stankić (Bijeljina ). Žuti kartoni: Varupa, Šiljak, Pranjković (Travnik), Ćulum, Svraka (Željezničar). Crveni kartoni: Ćulum (68.-drugi žuti), Šiljak (90. drugi žuti).
Travnik: Nurković, Terzić, Varupa, Helvida, Bradarić, Sarajčić (od 73. Dolić), Šiljak, Brkić, Pranjković (od 85. Kolašinac), Erić (od 73. Badrov), Dudić. Trener: Nedžad Selimović.
Željezničar: Šehić, Čolić, Radovanović, Mešić, Bajić, Ćulum, Svraka, Serdarević (od 25. Kovačević, od 80. Selimović), Bekrić, Stanić, Mešanović (od 73. Popović). Trener: Amar Osim.

Velež – Čelik 0:0 (0:0)
Stadion Vrapčićima. Gledalaca 3500. Sudija: Mevledin Efendić (Sarajevo), Žuti kartoni: Knežević (Velež), Karić, Isaković, Horić, Jamak (Čelik)
Velež: Hadžiđulbić, Knežević, Šečić, Zaimović, As.Škaljić, Kajtaz, (od 81.Velagić), Jugo (od 57.Obad), Majkić, Osmanagić, Džafić, Čolić (od 73.Ar.Škaljić). Trener: Abdulah Ibraković.
Čelik: Bilobrk, Jurić, Karić (od 90.Kapetan), Jackson, Vidović, Puzigača, Isaković, Nemeljaković, Marković, Horić, Jamak. Trener.Omer Kopić

FK Sloboda – NK Zvijezda 1:0
82’ – 1:0 Kuduzović (penal)

FK Modriča – Široki Brijeg 2:4
15’ – 0:1 Vareja
37’ – 1:1 Bogičević
43’ – 2:1 Stajić
60’ – 2:2 Ivanković
68’ – 2:3 Šilić
80’ – 2:4 Glavina