Premijer liga BiH : Sarajevu bod iz Vrapčića

18 Oktobra
17:14 2008

Tri remija i dvije pobjede domaćih kratki je rezime prvih pet utakmica 10. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. U najzanimljivijoj utakmici ovoga kola Sarajevo je kao gost odnijelo bod iz Vrapčića. Gosti su prvi poveli preko Raščića, ali se Velež brzo vraća u igru pogotkom Jahovića. Velež je čitavo drugo poluvrijeme imao igrača više, ali tu prednost nisu znali naplatiti. Velež je tako ostao zakucan na dno tablice sa samo pet bodova nakon deset kola. Do vrijednog boda došao je Travnik, koji je na gostovanju kod Zvijezde u Gradačcu odigrao 0:0. Željezničar je pred gotovo praznom Grbavicom svladao Orašje s 2:1. Plavi su utakmicu riješili već u prvih 18 minuta kada pogocima Bekrića i Rovčanima dolaze do prednosti. Počasni pogodak za goste postigao je Živković u sudačkoj nadoknadi. Laktaši su bez većih problema svladali Leotar utrpavši im četiri komada. Modriča i Borac su podijelili bodove odigravši 1:1. (Kliker.info-Sportin)