Premijer liga BiH : Potop Veleža na Grbavici

28 Oktobra
10:06 2007

Nogometaši Željezničara su derbi susretu 11. kola Premijer lige BiH danas u Sarajevu savladali ekipu Veleža sa 4:0 (2:0).Po dva gola za sarajevsku ekipu postigli su Jahić (5., 72.) i Dialiba (41., 52.). Susret je na stadionu Grbavica, pred oko 1.500 gledalaca, sudio Robert Zrilić iz Banje Luke. Željezničar je bez većih problema savladalo Veleža sa 4:0 i četvrtom pobjedom u sezoni pobjegao sa dna premijerligaške tabele. Sarajlije su u vodstvo došle već u 5. minuti preko Jahića, koji je nakon centaršuta Štilića sa sedam metara udarcem glavom pogodio gol. Željezničar je mogao povisiti vodstvo u 27. minuti, kada je Štilić ušao sam u šesnaesterac, ali je njegov udarac odbranio golman gostujuće ekipe Kurtanović. Ipak, u 41. minuti plavi sa Grbavice uspjeli su udvostručiti prednosti. Štilić je ponovo asistirao, a ovog puta Kurtanovića je savladao Senegalac Dialiba. Isti igrač je u 52. minuti drugim golom doveo Željezničar u vodstvo od 3:0, a konačnih 4:0 postavio je Jahić u 72. minuti nakon solo prodora. (Kliker.info/Fena)