Premijer liga BiH : Poraz Sarajeva u Zenici, Veležu gradski derbi

26 Februara
18:03 2011

Nogometaši Čelika i Veleža upisali su pobjede na otvaranju proljetnog dijela prvenstva u Premijer ligi BiH. U susretu 16. kola Čelik je na "Bilinom polju" savladao Sarajevo sa 2:1, dok je Velež u gradskom derbiju pobijedio Zrinjski 1:0. Sarajevo je u Zenici povelo golom Obuće u 22. minuti, a na 1:1 poravnao je Adilović minutu prije kraja poluvremena. Gol za preokret i pobjedu Čelika postigao je Šišić u 64. minuti.Velež je savladao gradskog rivala Zrinjski sa 1:0 golom Velagića u 57. minuti.Ovom pobjedom Velež je pobjegao s posljednjeg mjesta na tabeli i izjednačio se sa Zrinjskim.Preostale dvije utakmice koje su počele u 14.30 završene su bez pobjednika.Leotar i Rudar su u Trebinju odigrali bez golova, dok je Travnik nadoknadio zaostatak od dva gola protiv Zvijezde. Konačan rezultat na "Piroti" bio je 2:2. Zvijezda je povela 0:2 golovima Delića (20.) i Ristića (27.), a bod Travniku donijeli su Rekić (73.) i Popović (79.).Čelik – Sarajevo 2:1
Velež – Zrinjski 1:0
Leotar – Rudar 0:0
Travnik – Zvijezda 2:2

Susreti Drina – Budućnost i Sloboda – Slavija nisu odigrani zbog neuslovnog terena.

Susret Željezničar – Olimpic počinje u 17.30.

U nedjelju igraju Široki Brijeg – Borac (15.00).