Premijer liga BiH : Pobjede Zrinjskog i Sarajeva, kiks Čelika,ponovo poraz Veleža

04 Oktobra
17:44 2008

Danas je odigrano svih osam susreta devetog kola nogometne Premijer lige naše zemlje, a od gostiju su po bod osvojili jedino Posušje i Laktaši, dok su derbi mečevi pripali Zrinjskom i Sarajevu. Zbog sutrašnjih izbora, danas je odigrano svih osam susreta devetog kola nogometne Premijer lige Bosne i Hercegovine, a ovo kolo nam je donijelo povratak onoga što smo navikli u prethodnim sezonama. Naime, u osam odigranih mečeva su gosti osvojili tek dva boda, dok su domaćini sa šest pobjeda i ukupno 20 postignutih golova u devetom kolu imali apsolutnu dominaciju. Sam vrh tabele je i nakon ovog kola zadržala ekipa Zrinjskog koja je do već sedme prvenstvene pobjede stigla u derbi meču protiv Željezničara. Gosti su se držali do 67. minute kada vodstvo od 2:1 Zrinjskom donosi Ante Serdarušić, a konačnih 3:1 za Mostarce je u 86. minuti postavio Danijel Stojanović. Inače, do prvog gola je Zrinjski danas stigao preko Velibora Đurića u poslednjoj minuti prvog poluvremena, dok je jedini gol za Želju danas u 55. minuti postigao Albin Pelak.U drugom današnjem derbi meču su puno sreće imali nogometaši Sarajeva koji su uz dosta muke ipak uspjeli sa 2:1 savladati Slobodu. Gosti su prilično dugo vodili nakon što je u 37. minuti mrežu Sarajeva zatreso Semir Slomić, ali su ipak igrači tima sa Koševa uspjeli doći do preokreta. Heroj bordo tima je bio Emir Obuća koji je sa dva gola u samoj završnici susreta donio svom timu značajna tri boda.Sa uvjerljivim pobjedama na domaćem terenu je nastavila ekipa Širokog Brijega koja je danas na svom terenu rezultatom 5:1 pregazila nemoćnog Travnika koji je ostao na samo pet osvojenih bodova. Prvo poluvrijeme je donijelo samo gol Dalibora Šilića koji je drugim današnjim golom otvorio goleadu u drugom, a do kraja meča je za Široki dva gola postigao i Stanko Bubalo, te jedan Ivan Zovko. Jedini gol za Travnik je danas postigao Mirsad Šiljak.Dobre partije i dalje bilježi Slavija koja je drugo mjesto zadržala pobjedom od 2:1 nad Zvijezdom koja je u Lukavici povela već u 1. minuti golom Damira Smajlovića. No preokret Slavije je golom sa bijele tačke u 40. minuti započeo Darko Spalević, da bi već u 48. konačnih 2:1 postavio Zoran Kokot. Ovim golovima je ovaj dvojac nastavio sa sjajnim nastupima i do sada je postigao svih 14 golova za tim iz Lukavice.Daleko najveće iznenađenje je danas priredilo Posušje koje je uspjelo osvojiti bod na teškom gostovanju kod Čelika koji je izgubio dva bitna boda. Zeničani su poveli u 21. minuti kada je precizan sa bijele tačke bio Emir Hadžić, a kada je isti igrač u 51. minuti povećao na 2:0 činilo se da je pitanje pobjednika riješeno. Ipak, osam minuta kasnije je zaostatak Posušja smanjio Elvir Šušnjar, a konačnih 2:2 za veliki bod svoga tima je u samoj završnici postavio Jure Ivanković.Pored Posušja je bod sa gostovanja donijela još jedino ekipa Laktaša koja je sa Orašjem odigrala 2:2, a heroj gostiju je golom u 94. minuti postao Leonid Ćorić. U preostala dva susreta svoj bijeg ka sigurnijoj zoni nastavljaju Leotar i Borac. I dok su Trebinjci sa 2:1 bili bolji od Modriče, Borac je u Banja Luci rezultatom 2:0 savladao Veleža i tako tim iz Mostara ostavio na samom dnu prmijerligaške tabele. (Kliker.info-Sportin)

Zbog sutrašnjih izbora, danas je odigrano svih osam susreta devetog kola nogometne Premijer lige Bosne i Hercegovine, a ovo kolo nam je donijelo povratak onoga što smo navikli u prethodnim sezonama. Naime, u osam odigranih mečeva su gosti osvojili tek dva boda, dok su domaćini sa šest pobjeda i ukupno 20 postignutih golova u devetom kolu imali apsolutnu dominaciju. Sam vrh tabele je i nakon ovog kola zadržala ekipa Zrinjskog koja je do već sedme prvenstvene pobjede stigla u derbi meču protiv Željezničara. Gosti su se držali do 67. minute kada vodstvo od 2:1 Zrinjskom donosi , a konačnih 3:1 za Mostarce je u 86. minuti postavio . Inače, do prvog gola je Zrinjski danas stigao preko u poslednjoj minuti prvog poluvremena, dok je jedini gol za Želju danas u 55. minuti postigao .U drugom današnjem derbi meču su puno sreće imali nogometaši Sarajeva koji su uz dosta muke ipak uspjeli sa 2:1 savladati Slobodu. Gosti su prilično dugo vodili nakon što je u 37. minuti mrežu Sarajeva zatreso , ali su ipak igrači tima sa Koševa uspjeli doći do preokreta. Heroj bordo tima je bio koji je sa dva gola u samoj završnici susreta donio svom timu značajna tri boda.Sa uvjerljivim pobjedama na domaćem terenu je nastavila ekipa Širokog Brijega koja je danas na svom terenu rezultatom 5:1 pregazila nemoćnog Travnika koji je ostao na samo pet osvojenih bodova. Prvo poluvrijeme je donijelo samo gol koji je drugim današnjim golom otvorio goleadu u drugom, a do kraja meča je za Široki dva gola postigao i , te jedan . Jedini gol za Travnik je danas postigao .Dobre partije i dalje bilježi Slavija koja je drugo mjesto zadržala pobjedom od 2:1 nad Zvijezdom koja je u Lukavici povela već u 1. minuti golom . No preokret Slavije je golom sa bijele tačke u 40. minuti započeo , da bi već u 48. konačnih 2:1 postavio . Ovim golovima je ovaj dvojac nastavio sa sjajnim nastupima i do sada je postigao svih 14 golova za tim iz Lukavice.Daleko najveće iznenađenje je danas priredilo Posušje koje je uspjelo osvojiti bod na teškom gostovanju kod Čelika koji je izgubio dva bitna boda. Zeničani su poveli u 21. minuti kada je precizan sa bijele tačke bio , a kada je isti igrač u 51. minuti povećao na 2:0 činilo se da je pitanje pobjednika riješeno. Ipak, osam minuta kasnije je zaostatak Posušja smanjio , a konačnih 2:2 za veliki bod svoga tima je u samoj završnici postavio .Pored Posušja je bod sa gostovanja donijela još jedino ekipa Laktaša koja je sa Orašjem odigrala 2:2, a heroj gostiju je golom u 94. minuti postao . U preostala dva susreta svoj bijeg ka sigurnijoj zoni nastavljaju Leotar i Borac. I dok su Trebinjci sa 2:1 bili bolji od Modriče, Borac je u Banja Luci rezultatom 2:0 savladao Veleža i tako tim iz Mostara ostavio na samom dnu prmijerligaške tabele. (Kliker.info-Sportin)