Premijer liga BiH : Modriči derbi, Veležu napokon tri boda

06 Aprila
00:14 2008
U derbiju 22. kola Modriča je rezultatom 2:1 pobijedila Široki i tako se bodovno poravnala sa Čelikom. Jesenji prvak u vodstvo dolazi u 15. minuti zahvaljujući Božiću, koji je pogodio vlastitu mrežu. Nakon nešto više od pola sata igre Stevo Nikolić prekida golgeterski post od nešto više od 1000 minuta i pogađa za 2:0. Pogodak za konačnih Modriča – Široki 2:1. postigao je Tomislav Božić u sudačkoj nadoknadi.Čelik je očekivano svladao posljednje plasirano Žepče i zahvaljujući boljoj gol razlici od Modriče, preuzeo vrh tablice. Zeničani su u vodstvo došli u finišu prvog djela preko Emira Hadžića koji je precizan s bijele točke. Krajišnik autogolom povećava prednost Čelika na samom otvaranju prvog djela, a malo kasnije Dizdarević smanjuje na 2:1. Pogocima Lukačevića i Mašića, Zeničani dolaze do nova tri boda i s pravom ističu šampionske ambicije.U Bihaću je Jedinstvo s minimalnih 1:0 pobijedilo Željezničar, koji je u ovoj utakmici bio oslabljen ne igranjem čak devetorice standardnih igrača. Jedini pogodak postigao je Alvir Seferović u 73. minuti. Ova utakmica ostati će upamćena po međusobnom koškanju igrača zbog kojeg su isključenja zaradili Rovčanin i Mirvić, te trener  Željezničara Simo Krunić .Izuzetno uzbudljivo bilo je u Vrapčićima gdje je Velež, nakon što je do 53. minute gubio sa 1:0, uspio preokrenuti i doći do zlata vrijedna tri boda. Travnik je došao u vodstvo u 11. preko Ćurić, a u 53. minuti Zaimović poravnava na 1:1. Pogodak odluke postigao je Kajtaz 89. minuti iz jedanaesterca.Najuvjerljiviju pobjedu u ovom kolu ostvarili su nogometaši Laktaša pobijedivši Leotar sa 4:0. Do vrijedna tri boda u borbi za opstanak došlo je Orašje svladavši Slaviju sa 2:1. Uspješan dan za domaćine zaključilo je Sarajevo došavši do sigurne pobjede protiv neugodnog Posušja rezultatom 3:1. (Kliker.info-Sportin)