Premijer liga BiH : Lider pao u Modriči , gosti bez gola

11 Aprila
17:36 2009

U danas sedam odigranih utakmica domaæi su pobijedili u svim susretima, a gosti ne da nisu osvojili ni bod, nego nisu postigli niti jedan gol!Fudbaleri Modrièa Maxima obavili su veliki posao u borbi za opstanak. Osvojili su na svom stadionu sva tri boda u duelu sa liderom na tabeli, mostarskim Zrinjskim – 2:0. Oba gola za popularne „uljare“ zabio je danas izvanredni Kujundžiæ. Mrežu gostiju naèeo je u 33. minutu, a posao je dovršio u 61. „Plemiæi“ su od 57. minuta igrali sa igraèem manje na terenu, jer je iskljuèen Šarac. Sloboda se minimalnim trijumfom nad Leotarom ponovo probila na drugo mjesto tabele, koje na kraju sezone vodi u Kup UEFA. Gol odluke postigao je Jahiæ u 47. minutu susreta. Trebinjci su u Tuzli igrali veoma oslabljeni i za 90 minuta nisu imali ni jednu priliku za postizanje pogotka.

Kerla za trijumf Želje

Slavija je danas izgubila mjesto rezervisano za tzv. „vicepravaka“ pošto je poražena na „Grbavici“ od Željeznièara (0:1). Nakon lošeg prvog poluvremena Željo je u nastavku meèa krenuo odluènije ka golu Luèiæa, što se Sarajlijama isplatilo veæ u 46. minutu, kada je Kerla, na odlièan centaršut Šimiæa, glavom sa prve stative pospremio u mrežu. Do kraja Slavija je bila bolja. Imala je terenusku inicijaticu, ali ne i izgledniju priliku za izjednaèenje. Šimiæ je „pocrvenio“ u 57. minutu, no ni to ekipi trenera Zorana Erbeza nije pomoglo da doðu do boda. Najbolju priliku da potvrdi trijufm svog tima protpustio je Rovèanin koji sa tri metra nije uspio ubaciti loptu u nebranjeni dio mreže. Prethodno udarac Buèana kratko je odbio gostujuæi èuvar mreže.
Šeèiæ razigrao „roðene“
Velež od danas, konaèno, nije na poziciji koja vodi u niži rang. „Roðeni“ su u jednom od derbija zaèelja na stadionu u Vrapèiæima bili bolji od Orašja sa 2:0. Gosti su zaprijetili u prvom povremenu kada je stativu pogodio Vidoviæ.  U drugom dijelu igre Mostarci su bili dominantniji tim. Dobru igru krunisali su golovima Èoliæa u 60. minutu i Škaljiæa u 64. Ipak, epitet igraèa utakmice pripada Šeèiæu koji je razigravao saigraèe, a bio je asistent kod oba
 pogotka „roðenih“.
Hodžiæ obradovao Travnièane
Travnik je, možda, u konaènici došao do bodova spasa. Savladao je na „Piroti“ banjaluèki Borac, pogotko Hodžiæa iz 59. minuta.Utakmicu dana odigrala je Zvijezda, u Gradaècu pregazivši Posušje sa 4:0, koje je tako palo na posljednju poziciju u eliti. Èelik je ponovo razoèarao svoje navijaèa. Ovaj put deklasirani su u Laktašima – 0:3. Mrežu Zenièana naèeo je njihov bivši fudbaler, Novakoviæ, da bi taènu na „i“ stavio Mujiæ iz penala.

Posljednji susret 22. kola igra se veèeras na stadionu „Pecara“, a u derbiju Široki Brijeg biæe domaæin Sarajevu. Utakmica poèinje u 20:15 sati, uz direktan prenos na BHT 1.

Modrièa Maxima – Zrinjski 2:0
Strijejelci: 1:0 Kujundžiæ (33), 2:0 Kujundžiæ (61)

MODRIÈA – Stadion „Dr. Milan Jeliæ“. Gledalaca: 1.200. Žuti kartoni: Ristaniæ, Joloviæ, Bojiæ /Modrièa Maxima/, Šarac /Zrinjski/. Crveni karton: Šarac /Zrinjski/.
MODRIÈA MAXIMA: Hadžiðulbiæ, Vasiæ, Joloviæ, Vasiljeviæ, Matoviæ, Ristaniæ /od 76. Pupèeviæ/, Bogièeviæ /od 85. Saviæ/, Stajiæ /od 82. Miljkoviæ/, Stokiæ, Kujundžiæ, Bojiæ. Trener: Marko Stojiæ.
ZRINJSKI: Melher, Šunjiæ, Nikoliæ, Šarac, Musa, Sušiæ /od 87. Zlatiæ/, Stojanoviæ, Ðuriæ /od 67. Zovko/, Tole /od 62. Miloš/, Zadro, Anièiæ. Trener: Dragan Joviæ.
Sudija: Goran Paradžik /Ljubuški/.
Velež – Orašje 2:0

Strijelci: 1:0 Èoliæ (60), 2:0 Škaljiæ (64)
MOSTAR – Stadion «Vrapèiæi». Gledalaca: 1.000. Žuti kartoni: Velegiæ, Obad /Velež/, Mašiæ, A. Vidoviæ /Orašje/.
VELEŽ: Efendiæ, Kazaziæ, Šeèiæ, Kadriæ, Zaimoviæ, Èoliæ, Kadiæ, Velagiæ /od 80. Zolj/, Škaljiæ /od 88. Bakiæ/, Obad, Jugo /od 46. R. Demiæ/. Trener: Abdulah Ibrakoviæ.
ORAŠJE: Mašiæ, Kobaš, M. Vidoviæ, Aleksiæ, Pejiæ, Miškoviæ, Filipoviæ, Orkiæ /od 65. Živkoviæ/, Mikiæ, Haliloviæ, A. Vidoviæ /od 78. Šego/. Trener: Bakir Bešireviæ.