Premijer liga BiH : Golovima Raščića Sarajevo potopilo Zrinjski /U Vrapčićima sukob navijača Veleža i Želje

09 Augusta
20:55 2008

U derbiju odigranom na Koševu Sarajevo je slavilo pobjedu nad Zrinjskim 3:0 zahvaljujući pogocima Admira Raščića. Zrinjski kojeg u četvrtak očekuje daleko i teško gostovanje kod portugalske Brage večeras se na koševskom stadionu nije uspio oduprijeti domaćinu koji nakon poraza na Bilinom Polju nije kalkulirao ni o čemu drugom osim pobjede.Najbolji pojedinac u pobjedi Sarajeva bez konkurencije je Admir Raščić koji je načeo mrežu Plemića u 14. minuti. Drugi pogodak postigao je u 71. minuti susreta, a konačnih 3:0 desetak minuta kasnije.Na večerašnjoj utakmici navodno su se nalazili i skauti Borussije iz Dortmunda koji su pratili mladog Harisa Handžića koji je svojim dobrim igrama privukao pažnju novog izbornika Blaževića koji ga je pozvao na okupljanje reprezentcije pred prijateljski ogled s Bugarima. Put Njemačke bi izgleda, po večeras prikazanom, lako mogao krenuti i Admir Raščić.. Drugi susret koji je obilježio ovo kolo odigran je u Mostaru, gdje su na žalost registrovani sukobi navijača.Sve je počelo u 39. minuti kada je zbog ofsajda ponište gol Dialibe Boubacara što je izazvalo bijes kod navijača Željezničara koji su počeli lomiti stolice na stadionu u Vrapčićima, a potom je uslijedilo i kamenjanje sa navijačima Veleža. Par osoba je lakše povrijeđeno prije nego što se u sve umiješala policija koja je ispraznila dio tribine gde su se nalazili navijači Željezničara nakonn čega je nastavljeno drugo poluvrijeme.U samom meču je puno bliži pobjedi bio Željezničar koji je imao par izglednih prilika, ali je izuzetno raspoložen bio golman Veleža Faris Efendić. Od izglednijih prilika posebno vrijedi izdvojiti propuštenu Albina Pelaka, a očigledno je da tim sa Grbavice ima problema sa efikasnošću jer u prva dva kola još nije postigao gol.