Premijer liga BiH : Golijada u Vrapčićima, lider pao na Piroti

17 Oktobra
17:11 2009

Lider Premijer lige, banjalučki Borac, nakon odličnog starta u sezoni, sve više  popušta. Tome u prilog ide i današnji poraz izabranika trenera Velimira Stojnića u Travniku. Veziri su slavili na Piroti rezultatom 2:0. Gosti iz Banja Luke bolje su počeli susret i dominirali terenom, ali su Travničani ipak poveli. U 29. minuti je Erić pogodio mrežu Starčevića i doveo Travničane u prednost. U nastavku, domaći su preko Dudića u 51. minutu povećali prednost.

Ljepoticu kola odigrali su Velež i Slavija u Vrapčićima. Oko 300 gledalaca na stadionu Veleža moglo je vidjeti čak pet golova u prvih 45 minuta igre. Kadić je doveo Velež u vodstvo u 21. minuti, a tri minute prije kraja domaći su poveli sa 2:0 i tada je malo ko mogao očekivati preokret Slavije i to do kraja poluvremena! Međutim, upravo se to i desilo. Regoje je minut prije odlaska na odmor pogodio za 1:2, a već u narednom napadu Slavija je izjednačila na 2:2. Međutim, ni to nije bio rezultat poluvremana. Prelijepim golom sa nekih 25 metara Majkić se pobrinuo da Velež na odmor ode sa prednošću od 3:2. U 11. minuti nastavka, Čolić se pobrinuo za pobjedu Rođenih, golom za 4:2.

U sjeni ubistva navijača Sarajeva Vedrana Puljića, bordo sastav je dočekao na stadionu "Asim Ferhatović Hase" gradačačku Zvijedzu i slavio sa minimalnih 1:0. Jedini gol u ovoj utakmici gledaoci su vidjeli u 19. minuti, a strijelac je bio Alen Avdić. Sarajevo je imalo prilike i povećati prednost, ali tragedija u Širokom, čini se, ostavila je predubok trag na izabranicima trenera Mehmeda Janjoša.

Jedinu gostujuću pobjedu u ovom kolu izborili su fudbaleri Širokog Brijega, koji su rezultatom 2:1 slavili na gostovanju kod Laktaša. Loši rezultati zeničkog Čelika nastavili su se i u ovom kolu. Leotar je na Policama došao do sva tri boda minimalnom pobjedom nad Čelikom, kojem, sve su prilike, predstoji teška borba za opstanak. Okanović je iz jedanaesterca donio Slobodi minimalnu pobjedu na Tušnju u susretu sa prijedorskim Rudarom. Veoma loša utakmica u Tuzli i anemična igra obje ekipe, pogotovo domaće, nije mogla ni približno zadovoljiti ukuse svega stotinjak navijača na tribinama Tušnja.

Sarajevski Željezničar poražen je na stadionu "Dr. Milan Jelić" u Modriči rezultatom 2:1. Domaći su došli u prednost u 52. minuti golom Rankića. Bešlija je pogodio za izjednačenje u 66. minuti, ali već u narednom napadu domaći su stigli do punog plijena.