Premijer liga BiH : Čelik iskoristio poraz vodećeg dvojca, pobjeda Sarajerva u derbiju

16 Marta
11:14 2008
Čelik je pobjedom protiv Slavije (2:0) došao do važna tri boda s kojima se približio vodećoj Modriči na samo bod. Zeničanima je išla u prilog i činjenica da njihovi izravni konkurenti za titulu, Modriča i Široki, idu na neugodna gostovanja kod momčadi kojima svaki bod izgubljen na domaćem terenu trasira put u niži rang takmičenja.Modriča je treći poraz zaredom u proljetnom dijelu prvenstva doživjela u Orašju. Labudovi su u svakom pogledu nadigrali lidera na tablici i zasluženo su slavili s s visokih 4:0.Priliku da preuzme prvo mjesto propustio je Široki, koji je pao u Laktašima (2:0). Redženović i Studen bili su strijelci za važna tri boda domaćoj momčadi.U derbiju kola Sarajevo je s minimalnih 1:0 svladalo Velež, a pogodak odluke postigao je Bučan u 18. minuti utakmice. Najbliži otkidanju boda domaćinu bio je Travnik, koji je na gostovanju u Bihaću sve do 85 minute držao 0:0. Pogodak Dujmovića za 1:0 bio je znak za veliko slavlje Jedinstva.U Trebinju je Leotar pobijedio Željezničar s 1:0, a jedini pogodak na utakmici postigao je rezervista Šešlija u 72. minuti.Žepče je prvo povelo na gostovanju kod Zrinjskog, ali su na kraju, zahvaljujući Matku i Nikoliću, slavili Mostarci (2:1).Ovo kolo je ponovno pokazalo da je u našoj ligi prednost domaćeg terena itekako važna. Naime, od do sada odigranih sedam utakmica, domaćini su upisali svih sedam pobjeda, a sramotna je i činjenica da su gosti postigli samo jedan pogodak.

Orašje – Modriča 4:0
Sarajevo – Velež 1:0
Čelik – Slavija 2:0
Jedinstvo – Travnik 1:0
Laktaši – Široki Brijeg 2:0
Zrinjski – Žepče 2:1
Leotar – Željezničar 1:0
Sloboda – Posušje 4:2