Premijer liga BiH : Džafić pogodio za radost “Rođenih”

05 Augusta
11:15 2007

Fudbaleri Veleža zabilježili su potpuno zasluženu pobjedu na otvaranju nove premijerligaške sezone. Kao što se očekivalo utakmica za "Rođene" nije bila nimalo lagana s obzirom na to da su se gosti isključivo orijentirali na čuvanje vlastitog gola. Već u prvoj minuti veliku priliku za Velež propustio je Serdarević. U nastavku utakmice pored spomenutog igrača najviše problema Bišćanima je zadavao i Čolić. Ova su dva igrača u periodu između 14. i 25. minute po dva puta prijetili golmanu Mujkiću, ali je mreža gostujućeg gola ostala netaknuta. Mostarci su i u završnici prvog dijela imali dvije prilike ali su Kajtaz i Čolić bili neprecizni.Drugo poluvrijeme za Velež je počelo na najljepši način. U 52. minuti Gubeljić je izveo slobodan udarac, a novajlija Bajić bio je najprisebniji ispred Mujkićevog gola za 1:0. U 63. hladan tuš za domaće navijače. Džaferović je izveo aut, a Kapetan je na opće iznenađenje glavom pogodio za izjednačenje. Bez obzira na izjednačujući gol Jedinstva, Velež nije posustao. U 74. minuti je povratnik u redove Mostaraca Asmir Džafić u svom drugom dodiru sa loptom postigao gol odluke. Prethodno je iz kornera centrirao Gubeljić.Prije početka utakmice upriličena je minuta šutnje za nedavno preminulu rukometašicu Amelu Dizdarević, a čast da izvede početni udarac pripala je mladom dječaku Viktoru Tomaševiću, koji je nakon silnih peripetija uspio dobiti bitku sa opakom bolešću.Premijerni meč u novoj sezoni među 2.000 ljudi pratila je i legenda Veleža Duško Bajević. Sa njim u društvu bili su, također velikani, Semir Tuce i Veselin Đurasović.

Velež 2:1 Jedinstvo

Stadion Vrapčići u Mostaru. Gledalaca: 2.000. Sudija: Dragan Skakić (Bosanska Gradiška) 7. Pomoćnici: Elmir Trako (Vitez), Zikrija Pašalić (Zenica). Delegat: Marinko Bubalo (Široki Brijeg). Strijelci: 1.0 – Bajić (52), 1:1 – Kapetan 63), 2:1 – Džafić (74). Žuti kartoni: Jugo, Kajtaz, Gubeljić (Velež), Mulić, Mehadžić, Selmanović, Kapetan (Jedinstvo).
Igrač utakmice: Delimir Bajić (Velež) 7.
VELEŽ: Hadžiđulbić 6,5, Musli 6 (od 68. Kozica -), Bajić 7, Hodžić 6,5 (od 74. Džafić 6,5), Kajtaz 6,5, Jugo 6,5, Gubeljić 6,5, Kodro 6,5, Serdarević 7, Čolić 7, Obad 6,5 (od 80. Zolj -). Trener: Anel Karabeg.
JEDINSTVO: Mujkić 6,5, Seferović 5,5, Sejdić 5,5, Smajlagić 5,5, Mulić 5,5 (od 81. Selmanović -), Džaferović 6, Dedić 5,5, Mehadžić 6, Vranešević 5,5, Selimović 5,5 (od 73. Miljanović -), Kapetan 6. Trener: Ahmet Kečalović. (Kliker.info/avaz)