Premijer liga BiH: Divljanje navijača opet obilježilo derbi u Mostaru

21 Aprila
18:19 2010

Četrnaesti gradski derbi između mostarskih nogometnih prvoligaša Veleža i Zrinjskog završio je bez pogodaka 0:0.Utakmicu na stadionu u Vrapčićića obilježili su prekidi zbog navijačkih ispada, pa je zbog toga prvo poluvrijeme produženo 10 minuta, a drugo poluvrijeme 7 minuta. Prvi prekid nastao je u 18. minuti nakon što je veći dio gostujućih navijača stigao na stadion Vrapčiće i počeo praviti nerede. Nakon 10 minutnog prekida utakmica je nastavljena, da bi nakon četiri minute ponovno utakmica bila zaustavljena, ovaj put zbog bakljade domaćih navijača.

Treći i posljednji prekid nastao je u 52. minuti zbog ubacivanja pirotehničkih sredstava od navijača Zrinjskog, nakon čega su Ultrasi ispraćeni sa stadiona u pratnji policije Kako javljaju lokalni mediji,  policija je tom prigodom upotrijebila sredstva prisile zbog čega je ozlijeđeno nekoliko osoba. Mostarski gradski derbi osiguravalo je oko 450 policajaca iz HNŽ-a te drugih županija.Inače, ovo je prvi neodlučeni rezultat između gradskih rivala. U prethodnih 13. susreta, Zrinjski je slavio osam, a Velež pet puta.

Modriča – Slavija  2:0
Velež – Zrinjski 0:0
Sloboda – Željezničar 1:0
Laktaši – Čelik  2:0
Travnik – Leotar 2:2
Sarajevo – Široki Brijeg 1:1
Borac – Rudar 1:0