Premier liga BiH: Veležu derbi kola

15 Marta
00:16 2007

Sarajevo – Žepče 2:0 (1:0)
Na Koševu je pred 5000 gledatelja po idealnom vremenu počeo susret između Sarajeva i Žepča. Domaća momčad je od početka krenula silovito želeći potvrditi dobar rezultat iz Mostara i povećati svoju prednost nad Zrinjskim na 6 bodova. Obuća u 8. miuti nije iskoristio doru priliku za domaće, da bi gosti nedugo zatim uzvratili istom mjerom. Slobodan udarac za

Sarajevo u 20. minuti, Ihtijarevićevev udarac vratar Trogrlić brani, a u istoj akciji zbog nedozvoljene pozicije sudac poništava zgoditak Sarajeva. Od 30. minute golom Emira Obuće Sarajevo je povelo 1:0, čemu je prethodila dobra akcija Brazilca Marciana. Igrači domaćih, Šaraba i Repuh, napustili su igru zbog ozljeda. Prvo poluvrijeme završilo je rezultatom 1:0.

Sarajevo je u 85. minuti golom Grujića stiglo do vodstva od 2:0 i tako osiguralo nova tri boda u utrci za prvaka Bosne i Hercegovine. Utakmica na Koševu završila je pobjedom domaće momčadi 2:0.

Široki – Borac 1:0 (1:0)
Nakon greške gostujućeg golmana Karanovića u 6. minuti Domagoj Abramović dovodi nogometaše Širokog u vodstvo 1:0. U 28. minuti nova pogreška gostujuće obrane ali Abramović je ovaj put bio neprecizan. Igrač Borca Samardžić najprije zbog grubog starta dobiva žuti karton, a odmah nakon toga zbog prigovora sudac Alečković mu pokazuje crveni karton. Prvo poluvrijeme završava rezultatom 1:o za domaću momčad.

Jedinstvo – Zrinjski 2:2 (2:2)
Početak utakmice u Bihaću protječe uglavnom u ispitivanju snaga na sredini terena. Utakmicu prati oko 3,000 gledatelja. Zrinjski je u 15. minuti došao do vodstva u Bihaću pogotkom Mladena Žižovića. Mirvić je iskoristio jednu gužvu u kaznenom prostoru Mostaraca i poravnao rezultat u 28. minuti. Isti igrač doveo je Bišćane u vodstvo, ali z 42. minuti Zoran Rajović poravnava na 2:2.U 15. minuti nastavka penal za Jedinstvo kojeg Mehadžić ne realizira, tj. gostujući vratar Mitrović brani njagov udarac. Zrinjski pokušava do kraja stići do 3 boda ali utakmica završava rezultatom 2:2.

Modriča – Posušje 1:1 (0:1)
U Modriči se okupilo oko 600 gledatelja. Početak utakmice protječe u terenskoj inicijativi domaćih, ali bez konkretnih prilika. Posušje je došlo u vodstvo na gostovanju u Modriči pogotkom Barišića s bijele točke.
Domaća momčad u 66. minuti zgoditkom Bojića stiže do izjednačenja 1:1.

Velež – Željezničar 2:0 (1:0)

U prekrasnoj atmosferi stadiona u Vrapčićima okupilo se oko 5,500 gledatelja, od čega i nekih 300-tinjak navijača Željezničara. Mostarci u 12. minuti dolaze u vodstvo pogotkom Sanela Demića. Pred kraj poluvremena Željezničar je mogao do poravnanja, ali je Jahić šutirao direktno u vratara Veleža.U drugom dijelu strijelac Demić zbog ozljede morao napustiti igru. Golman domaćih Hadžiđulbić brani izglednu šansu gostiju iz Sarajeva koji su dominantni u drugom poluvremenu. Pogotkom Remetića u finišu susreta Velež je riješio pitanje pobjednika u ovoj utakmici koja je završena rezultatom 2:0.

Radnik – Sloboda 2:0 (1:0)
Nogometaši Radnika stvorili su nekoliko polu prilika, ali je rezultat u Bjeljini i dalje onaj početni. Domaćini dolaze do minimalne prednosti krajem prvog poluvremena strijelac je Simikić.Početkom drugog dijela domaća momčad golom Đerića povećava svoju prednost na 2:0, što je i konačan rezultat utakmice.

Leotar – Čelik 3:2 (2:0)
Prvu pravu priliku na utakmicu imali su gosti iz Zenice, ali je snažan udarac nekog od igrača Čelika zaustavila vratnica. Pogocima Šešlije i Boškovića, Leotar vodi protiv Čelika s 2:0. Najprije je Šešlija u 16. minuti bio precizan s bijele točke, a dvije minute kasnije Bošković je povisio na 2:0.Čelik golovima Salčinovića i Hasića u drugom dijelu dolazi do izjednačenja 2:2, da bi domaći ipak u 81. minuti golom Prele osigurali pobjedu 3:2.

Slavija – Orašje 1:0 (0:0)
Domaćini su već na početku utakmice pokazali da nakon pobjede u Banja Luci i u ovoj utakmici idu na sva tri boda. U prvih desetak minuta stvorili su tri polu prilike, ali bez uspješne završnice. Slavija ima igrača više.
U 83. minuti Spalević iz jedanaesterca donosi vodstvo Slaviji od 1:0 i nastavlja Slavijin stopostotni učinak na domaćem  terenu.