Portugal razmontirao Švicarsku : Ramos zamijenio Cristiana Ronalda i postigao tri gola (VIDEO)

06 Decembra
22:23 2022

Fudbaleri Portugala postali su posljednji učesnici četvrtfinala Svjetskog prvenstva u fudbalu pobjedom nad reprezentacijom Švicarske rezultatom 6:1.

Portugalci su uoči ovog susreta bili favoriti, a taj epitet su itekako opravdali.

Goncalo Ramos je pogodio iz prvog šuta na gol na utakmici, a taj šut je došao u 17. minuti.

Shaquiri nakon pola sata iz slobodnog udarca sa 30-tak metara opasno zaprijetio, ali je u 32. minuti Pepe udvostručio vodstvo Portugala nakon kornera kojeg je izveo Bruno Fernandes.

Prvo poluvrijeme završeno je rutinskom igrom Portugala.

U drugom dijelu meča nastavio je Portugal dominirati i na početku drugog poluvremena ponovno je pogodio Goncalo Ramos, koji je u 4. nastupu za reprezentaciju Portugala treći put pogodio mrežu protivnika.

Portugalci se ni tu nisu zaustavili. Nakon sjajne kontre, Raphael Guerrero četvrti je put natjerao Sommera da vadi loptu iz gola u u 55. minuti.

Samo tri minute kasnije Akanji je smanjio vodstvo Portugala udarcem sa dva metra nakon gužve u šesnaestercu Portugala.

Goncalo Ramos je kompletirao hat-tricku 67. minuti na dodavanje Joaa Felixa. Do ove utakmice na ovom Svjetskom prvenstvu odigrao je tek 12 minuta. I ne samo to, već mu je ovo bio prvi nastup u prvoj postavi Portugala.

Mogli su Portugalci i do šestog gola, ali je Cristianu Ronaldu u 84. minuti poništen pogodak zbog ofsajda.

Šesti gol ipak je došao. Rezervista Rafael Leao pogodio je u 92. minuti za konačnih 6:1 nakon sjajne solo akcije.

Portugal je tako bez velikih problema došao do četvrtfinala Svjetskog prvenstva i igrat će protiv selekcije Maroka.