Ponovo ljepotica: Varela u dramatičnoj završnici spasio Portugal i Ronalda!(Video)

13 Juna
18:37 2012

Reprezentacija Portugala savladala je Dansku u 2. kolu Grupe B Evropskog prvenstva u Ukrajini i Poljskoj (3:2) i tako ostala u trci za plasmanom u četvrtfinale.U prvom poluvremenu poletnija je bila selekcija Portugala koja je više držala loptu u svojim nogama i polako plela mrežu ispred gola Stefana Andersona. Igrao se 24. minut kada je Fabio Konterao ubacio s desne strane, ali odbrana Danske reaguje u posljednji trenutak ispred Heldera Postige i izbacuje loptu u korner. Upravo iz tog udarca iz ugla "Selekao" je došao do vođstva. Loptu je sjajno u šesnaesterac protivnika ubacio Žao Mutinjo, a sjajno je reagovao defanzivac Real Madrida Pepe i lopta je završila iza leđa Stefana Andersena. I nakon vođstva Portugalci su nastavili sa napadima i to im se isplatilo u 36. minutu meča kada je nakon sjajne akcije svoj 30 gol u dresu reprezentacije u 51 nastupu postigao sinoć sjajni Postiga.

On je postao tek šesti igrač koji je postigao gol na tri različita Evropska prvenstva. Neizvjesnost u konačan rezultat meča vraćena je u 41. minutu kada je asistenciju Mihaela Kron-Delija u pogodak pretvorio Niklas Bendtner. I u nastavak meča bolje su ušli Portugalci i u 49. minutu sjajnu priliku propustio je Kristijano Ronaldo koji je izašao sam pred golmana Andersona koji ga je sjajno pročitao i odbranio udarac napadača Real Madrida. Danska je blizu izjednačenja bila i u 72. minutu kada je sjajnu priliku propustio Bendtner. Šansu da riješi pitanje pobjednika propustio je Ronaldo u 78. minutu meča, ali se napadač "kraljeva" obrukao. Kazna je usljedila u 80. minutu meča kada je drugi gol na utakmici postigao Bendtner, na asistenciju Larsa Kristijana Jakobsena. Pobjedu Portugalu donio je Varela u 87. minutu susreta. Nakon ovog meča sinoć je na programu bio sudar Holandije i Njemačke. Danas u 2. kolu Grupe C od 18 časova igraju Italija i Hrvatska, dok se od 20.45 sastaju Španija i Republika Irska.

Danska 2:2 Portugal

Strijelci: 0:1 Pepe u 24. 0:2 Postiga u 36. 1:2 Bendtner u 41. 2:2 Bendtner 80. 2:3 Varela u 87. minutu. Stadion "Arena" u Lavov. Gledalaca: 32.000. Sudija: Kreg Tomson (Škotska). Žuti kartoni: Meireleš (Portugal), J. Poulsen (Danska)

DANSKA: Andersen, Kjer, Ager, S. Poulsen, Jakobsen, Kvist, Eriksen, Zimling (od 16. minuta J. Poulsen), Kron-Deli (od 90. minuta Šone), Romedal (od 60. minuta Mikelsen), Bendtner. Selektor: Morten Olsen.

PORTUGAL: Patrisio, Alveš, Pepe, Koentrao, Pereira, Veloso, Mutinjo, Meireleš (od 82. Varela), Nani (od 89, minuta Rolando), Ronaldo, Postiga (od 64, minuta Oliveira). Selektor: Paulo Bento (Kliker.info-NN)