Partizan ulovio Ligu prvaka nakon penala protiv Anderlechta! (VIDEO)

25 Augusta
04:48 2010

Nakon  revanš utakmica play offa Lige prvaka poznato je još pet klubova, koji će igrati u grupnoj fazi najjačeg klupskog takmičenja na svijetu. Jedna utakmica je odlučena nakon produžetaka, a jedna nakon penala.Werder je u Genou kod Sampdorije otišao sa prednošću iz prve utakmice od 3:1, ali se Sampdoria potrudila da anulira tu prednost, a samo pola minute ih je djelilo da izbace Werder. U Briselu su Anderlecht i Partizan ponovo nakon devedeset minuta igrali 2:2 iako je Partizan vodio sa 2:0 pola sata prije kraja. U ostalim utakmicama je bilo daleko manje uzbuđenja. Basel nije imao problema protiv Sheriffa (3:0), Hapoel i Salzburg su odigrali 1:1, ali je izraelski prvak zahvaljujući pobjedi u prvom meču prošao dalje. Braga je sa 4:3 slavila u Sevilli i tako nakon Celtica izbacila još jednog favorita.

Cleo vodio Partizan ka eliti
Cleo je u 15. minuti doveo Partizan u vodstvo, a isti igrač drugim golom u 53. minuti donosi ogromnu prednost za crno-bijele, koji su se u tom trenutku nalazili u grupnoj fazi Lige prvaka. Međutim, Anderlecht se nije predavao. Lukaku u 64. i Gillet u 71. minuti poravnavaju rezultat na 2:2 i utakmica odlazi u produžetke. Ni nakon dodatnih 30 minuta nije bilo pobjednika, ali jeste nakon penala. Cleo je prvi šutirao penal, vrlo uspješno, zatim je Suarez prebacio gol sigurno za tri metra i Partizan je bio u velikoj prednosti. Silvio Proto brani udarac Mladena Krstajića, a Biglia kopira Suareza. Radoslav Petrović treću seriju otvara sigurnim pogotkom, a Gillet konačno pogađa za Anderlecht.
Aleksandar Davidov je u četvrtoj seriji loše šutirao, Proto ga je pročitao i odbranio, a Legear pogađa za 2:2. U petoj seriji Vojislav Stanković je bio siguran, a Bousafa je šutirao preko gola na identičan način kao i Suarez i Biglia. Partizan je nakon dugo vremena u grupnoj fazi Lige prvaka.
Rosenberg šokirao krcati Luiggi Ferraris
Sampdoriji je trebalo samo 13 minuta da poništi veliku prednost Werdera iz prve utakmice. Giampaolo Pazzini je golovima u 8. i 13 minuti donio veliku prednost domaćem timu. Nakon toga je Sampdorija malo usporila, ali to Werder nije znao iskoristiti. Pet minuta prije kraja utakmice Antonio Cassano se poigrao s Wieseom i petom povisio na 3:0. Navijači Sampdorije su osamnaest godina čekali na učešće u Ligi prvaka, dijelilo ih je samo pola minute, a onda je Markus Rosenberg pogodio za 3:1 i donio Werderu produžetak. Psihološka prednost je bila na strani Werdera, što je iskoristio Claudio Pizarro i u 100. minuti smanjio na 3:2. Sampdoriji su tada trebala dva gola za prolazak, ali nisu uspjeli postići niti jedan.

Lima hat-trickom izbacio Sevillu
Braga je napravila historijski rezultat plasmanom u grupnu fazu Lige prvaka izbacivši favorizovanu Sevillu. Nakon pobjede od 1:0 u Portugalu Braga je večeras u srcu Andaluzije slavila sa 4:3 zahvaljujući fantastičnoj utakmici Lime, koji je postigao tri pogotka. Matheus je u 31. minuti načeo Palopa, a Lima je u 58. povisio na 2:0. Dvije minute kasnije Luis Fabiano smanjuje na 1:2, a Jesus Navas u 84. minuti poravnava na 2:2. Samo minutu kasnije Lima drugim golom na utakmici vraća Bragu u vodstvo, a u 90. kompletira sjajnu igru hat-trickom za 4:2. Minutu kasnije Kanoute postavlja konačnih 3:4.

Basel i Hapoel u eliti
Basel se mučio u Tiraspolu protiv Sheriffa do 74. minute kada je Marco Streller otključao bravu Sheriffova gola. Nakon toga je sve bilo lakše, pa je Alexander Frei sa dva gola u 80. i 87. minuti potvrdio ubjedljivu pobjedu švicarskog predstavnika. Za Sheriff je svih devedeset minuta odigrao novopečeni reprezentativac naše zemlje Ognjen Vranješ, koji je zaradio žuti karton. Hapoel Tel Aviv, koji je u drugom pretkolu izbacio našeg prvaka Željezničara, izborio je grupnu fazu Lige prvaka remijem protiv Salzburga (1:1). Salzburg je autogolom Da Silve iz 42. minute vodio sve do druge minute sudijske nadoknade kada je Zahavi poravnao na 1:1. Admir Vladavić kod Salzburga nije bio ni na klupi.

Rezultati revanš utakmica play offa Lige prvaka:
Sampdoria – Werder Bremen 3:2 (Pazzini dva, Cassano – Rosenberg, Pizarro) (4-5)
Anderlecht – Partizan 2:2 (Lukaku, Gillet – Cleo dva) (4-4), Partizan dobio na penale 3-2.
Hapoel TA – Salzburg 1:1 (Zahavi – Da Silva ag.) (4-3)
Sevilla – Braga 3:4 (Fabiano, Navas, Kanoute – Matheus, Lima tri) (3-5)
Sheriff – Basel 0:3 (Streller, Frei dva) (0-4)