Orlovi bez krila : Srbija nadigrana i poražena od najmlađe reprezentacije na SP-u (Video)

13 Juna
18:17 2010

Fudbalska reprezentacija Srbije loše je počela nastup na Svjetskom prvenstvu u Južnoj Africi pošto je u nedjelju u 1. kolu Grupe D poražena sa 0:1 od Gane.Ključni momenat desio se u 83. minutu, kada je Zdravko Kuzmanović igrao rukom u šesnaestercu, a Asamoa Gijan je jedanaesterac pretvorio u pobjedu Gane i veliki korak ka prolazu u narednu fazu takmičenja. Ovo je Srbiji peti uzastopni poraz na Mundijalima i "orlovi" su tako došli u veoma nezgodan položaj, pošto će sada za plasman u osminu finala gotovo izvjesno morati da dobiju mečeve protiv  Njemačke i Australije. Prvo poluvrijeme nije donijelo lijep fudbal. Osim nekoliko prilika većih uzbuđenja nije bilo. Srbija je uglavnom prijetila iz prekida, a Gana iz kontranapada po lijevoj strani. Mnogo više fudbalske igre i nadmetanja viđeno je u drugih 45 minuta igre.Ređale su se šanse i promašaji na obje strane, a "kola su nizbrdo" po Srbiju krenula u 74. minutu, kada je zbog drugog žutog kartona, zarađenog zbog potezanja igrača, zaradio Aleksandar Luković.

Iako su ostali s igračem manje, Srbija je zaigrala mnogo bolje, a posebno će žaliti za prilikom Miloša Krasića u 78. minutu, koji je sa desetak metara šutirao pravo u, u ovoj utakmici odličnog, golmana Gane Ričarda Kingsona.Najmlađa ekipa na Mundijalu, koja je u ovom meču bila bolja od Srbije, na kraju je do pobjede došla s bijele tačke, zahvaljujući nepotrebnoj reakciji Kuzmanovića. Naredni meč Srbija s Njemačkom igra u Port Elizabetu 18. juna od 13:30.Poslije prvog kola u Grupi C, u kojoj su Engleska, SAD, Slovenija i Alžir, prvo mjesto s tri boda pripada – Slovencima.Ova zemlja je u nedjelju popodne uspjela da zabilježi prvu pobjedu na svjetskim prvenstvima poslije premijernog učešća sa dva postignuta gola i tri poraza u Japanu i Južnoj Koreji.U drugom pokušaju, 19 godina od proglašenja nezavisnosti, Slovenija je pobijedila Alžir sa 1:0. Odlučujući gol postigao je kapiten tima Robert Koren u 81. minutu.Poslije remija Engleske i SAD Slovenci imaju lijepu priliku da eventualnim podvigom protiv Amerikanaca 18. juna u Johanesburgu obezbijede plasman u drugi krug već poslije dva kola. (Kliker.info-NN).