OI Peking 2008 : Argentina rasturila Brazil

19 Augusta
19:57 2008

Dva gola Sergia Aguera i jedan Riquelmea su bili i više nego dovoljni da nogometaši Argentine sa 3:0 deklasiraju Brazila i tako obezbijede plasman u finale olimpijskog turnira gdje ih čeka reprezentacija Nigerije koja je sa 4:1 bila bolja od Belgije. Pune tri godine Argentinci nisu uspjeli savladati reprezentaciju Brazila, ali je osveta za sve poraze bila i više nego slatka jer je došla danas u polufinalu nogomentog olimpijskog turnira. Argentinci su sasvim zaluženo bili bolji sa 3:0 i tako srušili nade Brazila da će po prvi put u svojoj istoriji osvojiti zlato na Olimpijskim igrama. Gaučose u subotnjem finalu očekuje dvoboj protiv Nigerije koja je danas sa 4:1 deklasirala Belgiju.
Sva uzbuđenja u dvoboju dva južnoamerička i svjetska nogometna giganta su viđena u drugom poluvremenu, a sve je počelo u 53. minuti kada jak centaršut Angela Di Marije sa lijeve strane na najbolji mogući način u petercu Brazila koristi Sergio Aguero i prsima donosi Argentincima zasluženo vodstvo. Samo pet minuta kasnije je Aguero postao heroj nacije jer je ovaj put dobro reagovao nakon centaršuta Lionel Messija sa desne strane i povećao na 2:0.
I dok je između dva gola Rafael Sobis zatresao stativu gola Argentine, isto je u 65. minuti uradio Ronaldinho koji nije imap sreće nakon izvođenja slobodnog udarca sa nekih 25 metara, a iako je u nastavku te akcije mrežu Argentice zatresao Alexandre Pato njegov gol je poništen iz opravdanog ofsajda. S obzirom da Brazilci nisu iskoristili svoje prilike bilo je jasno da su ostali bez šansi za ovajanje prvog olimpijskog zlata.
Konačnih 3:0 za Argentinu je u 75. minuti postavio Juan Roman Riquelme koji je bio siguran sa bijele tačke, nakon što je još jednom u centru pažnje bio Sergio Aguero koga je u svom šesnaestercu faulirao Breno. San o olimpijskom zlatu Brazila je tako i konačno potopljen od strane najvećeg rivala, a do kraju su Karioke čak ostale bez dvojice svojih nogometaša jer su crvene kartone zaradili Lucas Leiva u 81. i Thiago Neves u 85. minuti.
Previše neizvjesnosti nije donijelo ni prvo današnje olimpijsko polufinale u kojem je Nigerija plasman u finalu izborila deklasiravši Belgiju sa visokih 4:1. I u ovom meču je puno više uzbuđenja donijelo drugo poluvrijeme jer je u prvom jedini pogodak viđen u 18. minuti kada je sa nekih sedam metara precizan bio Olubayo Adefemi koji je doveo Nigeriju do minimalnog vodstva od 1:0, a ova afrička reprezentacija je potpuno proradila u nastavku susreta kada postiže još tri gola.
Prvo je u 59. minuti sa pet metara precizan bio Chinedu Obasi, a isti igrač je fantastičnim šutem sa nešto više od 20 metara u 71. minuti povećao na nedostižnih 3:0. Na četvrti gol svoje reprezentacije su Nigerijci čekali samo sedam minuta jer je u 78. na sjajnih 4:0 povećao Chibuzor Okonkwo milimetarski preciznim udarcem sa dvadesetak metara. Do počasnog gola su Belgijanci stigli tek u 78. minuti preko Laurenta Cimana, a njih meč za bronzu protiv Brazila očekuje u petak.  (Kliker.info-Sportin)

Pune tri godine Argentinci nisu uspjeli savladati reprezentaciju Brazila, ali je osveta za sve poraze bila i više nego slatka jer je došla danas u polufinalu nogomentog olimpijskog turnira. Argentinci su sasvim zaluženo bili bolji sa 3:0 i tako srušili nade Brazila da će po prvi put u svojoj istoriji osvojiti zlato na Olimpijskim igrama. Gaučose u subotnjem finalu očekuje dvoboj protiv Nigerije koja je danas sa 4:1 deklasirala Belgiju.Sva uzbuđenja u dvoboju dva južnoamerička i svjetska nogometna giganta su viđena u drugom poluvremenu, a sve je počelo u 53. minuti kada jak centaršut sa lijeve strane na najbolji mogući način u petercu Brazila koristi i prsima donosi Argentincima zasluženo vodstvo. Samo pet minuta kasnije je Aguero postao heroj nacije jer je ovaj put dobro reagovao nakon centaršuta sa desne strane i povećao na 2:0.I dok je između dva gola zatresao stativu gola Argentine, isto je u 65. minuti uradio koji nije imap sreće nakon izvođenja slobodnog udarca sa nekih 25 metara, a iako je u nastavku te akcije mrežu Argentice zatresao njegov gol je poništen iz opravdanog ofsajda. S obzirom da Brazilci nisu iskoristili svoje prilike bilo je jasno da su ostali bez šansi za ovajanje prvog olimpijskog zlata.Konačnih 3:0 za Argentinu je u 75. minuti postavio koji je bio siguran sa bijele tačke, nakon što je još jednom u centru pažnje bio Sergio Aguero koga je u svom šesnaestercu faulirao . San o olimpijskom zlatu Brazila je tako i konačno potopljen od strane najvećeg rivala, a do kraju su Karioke čak ostale bez dvojice svojih nogometaša jer su crvene kartone zaradili u 81. i u 85. minuti.Previše neizvjesnosti nije donijelo ni prvo današnje olimpijsko polufinale u kojem je Nigerija plasman u finalu izborila deklasiravši Belgiju sa visokih 4:1. I u ovom meču je puno više uzbuđenja donijelo drugo poluvrijeme jer je u prvom jedini pogodak viđen u 18. minuti kada je sa nekih sedam metara precizan bio koji je doveo Nigeriju do minimalnog vodstva od 1:0, a ova afrička reprezentacija je potpuno proradila u nastavku susreta kada postiže još tri gola.Prvo je u 59. minuti sa pet metara precizan bio , a isti igrač je fantastičnim šutem sa nešto više od 20 metara u 71. minuti povećao na nedostižnih 3:0. Na četvrti gol svoje reprezentacije su Nigerijci čekali samo sedam minuta jer je u 78. na sjajnih 4:0 povećao milimetarski preciznim udarcem sa dvadesetak metara. Do počasnog gola su Belgijanci stigli tek u 78. minuti preko , a njih meč za bronzu protiv Brazila očekuje u petak.  (Kliker.info-Sportin)