Ohrabrenje za Ćiru : Miralem Pjanić ponovo strijelac

22 Augusta
20:31 2009

Miralem Pjanić i Emir Spahić ponovo su blistali u francuskom prvenstvu. Pjanić je bio strijelac u pobjedi Lyona od 3:0 nad Auxereom, dok je Spahić držao odbranu Montpelliera u pobjedi 2:0 nad Sochauxom.Lyon je odličnom igrom savladao Auxere u gostima sa 3:0, a ponovo je odličan bio naš Miralem Pjanić, koji je odigrao svih 90 minuta utakmice. Lyon je pola posla obavio u prvom poluvremenu, i golovima Jeana Boumsonga u 30, i Jeana Makouna u 45. minuti na poluvrijeme otišao sa dva gola prednosti. Novi pogodak pao je u 66. minuti susreta, kada je mrežu domaćeg tima zatresao naš Miralem Pjanić.  Le Mans je prvu pobjedu u prvenstvu ostvario na domaćem terenu protiv vrlo dobrog Nancya sa 2:1. Minutu prije odlaska na odmor Norvežanin Erik Helstad je doveo Le Mans u vodstvo, a na 2:0 povisio je Le Tallec u 53. minuti.

Počasni pogodak za goste postiže Macaluso u 94. minuti utakmice.  Monaco je kiks iz prošlog kola ispravio vrlo dobrom igrom protiv Lorienta, kojeg je savladao sa 2:0. Domaće je u vodstvo doveo Nimani u 22. minuti, a jedanaest minuta kasnije Nene povisuje na 2:0. Monaco je do kraja meča imao još nekoliko prilika, ali se rezultat nije mjenjao.   Montpellier, našeg Emira Spahića, igra vrlo dobro na početku nove sezone. Prvu tricu Montpellier je upisao na domaćem terenu protiv Sochauxa sa sigurnih 2:0 Spahićev tim je u vodstvo došao u 60. minuti preko Coste iz penala. Na konačnih 2:0 povisio je Ait Fana u 94. minuti.  Spahiće je kao i Pjanić na terenu proveo svih 90 minuta.   Agonija najvećeg francuskog kluba Saint Etiennea se nastavlja. Bodove je ovaj put odnio novi prvoligaš Boulogne, koji je slavio sa 1:0. Alexander Cuvillier je doveo Boulogne u vodstvo u 37. minuti, i to se ispostavilo i konačnim rezultatom utakmice.   PSG izgleda konačno ima tim za velike stvari. Prinčevi su još neporaženi u novom prvenstvu, a navijači već sanjaju o tituli.  Novu pobjedu su ostvarili na gostovanju kod Valenciennesa sa 3:2. PSG je u vodstvo došao preko Luyindule u 34. minuti susreta, a na 2:0 povisio je Mevlut Erding u 56. minuti. Valenciennes je smanjio na 2:1 samo tri minute kasnije golom Tienea. Na 3:1 za PSG povisio je Jallet u 83. minuti utakmice. Konačnih 2:3 postavio je Mater u 91. minuti susreta.