Očekivano : Barcelona i Manchester izborili polufinale (Video)

13 Aprila
04:34 2011

Chelsea će ove sezone ostati bez ijednog trofeja. Posljednja šansa za barem jednu ‘kantu’ izgubljena je kod engleskog rivala Manchester Uniteda koji ove sezone u svim natjecanjima ne zna za poraz u svojem ‘dvorištu’. ‘Crveni vragovi’ su dobili bitku za ‘Otok’ te su nakon slavlja na Stamford Bridgeu (1:0) i na svojem Old Traffordu upisali trijumf (2:1).U utakmici visokog tempa početni pritisak domaćina nije urodio plodom, Chelsea je uskoro uspostavio ravnotežu i postajao sve opasniji, ali Lampard, Anelka, Torres i ostalo društvo nije bilo koncentrirano. S druge strane, u 43. minuti je Giggs prošao s lijeve strane u kazneni prostor i gurnuo Hernandeza u priliku koja se nije mogla promašiti.

U nastavku je Chelsea krenuo na sve ili ništa, ali njegovi napadi razbijali su se na obrani ManU-a. Gosti su bili još u težoj situaciji u 70. minuti, jer je zbog prekršaja Ramires zaradio drugi žuti karton. U 77. minuti Drogba je ipak probušio sjajnog Van der Sara, koji je kao i Giggs imao svoj 140. nastup u Ligi prvaka, ali nada i radost za ‘blues’ je trajala manje od minute pošto je ManU u sljedećem napadu vratio prednost preko Park Ji Sunga.Ancelottijeva družina više nije imala snage za novi povratak u meč te je ManU sedmi puta prošao u polufinale iz 12. pokušaja. Chelsea je u svojem sedmom četvrtfinalu tek drugi puta ostao bez završnice.Manchester sada čeka boljeg iz susreta Schalkea i Intera, a tu je velika prednost na strani Nijemaca (5:2).

MANCHESTER UNITED – CHELSEA 2:1 – prva utakmica 1:0

Strijelci: Javier Hernandez (43), 1:1 Didier Drogba (77), 2:1 Park Ji Sung (78)
Manchester United: Van der Sar – O'Shea, R. Ferdinand, Vidić, Evra – Park, Carrick, Giggs, Nani (Valencia 75) – W. Rooney, Ja. Hernandez
Chelsea: P. Cech – Ivanović, Alex (Paulo Ferreira 82), Terry, A. Cole – Ramires, Essien, Lampard – Anelka (Kalou 61), Torres (Drogba 46), Malouda

Što se tiče okršaja Šahtara i Barcelone tu nije bilo nikakve neizvjesnosti. Katalonci su je ‘ubili’ u prvom susretu kada su na Nou Campu slavili 5:1 pa je u Donjecku bilo puko odrađivanje poslaDomaćin je na Donbass Areni, nošen podrškom navijača krenuo po čudo. Valdes je u početnim trenucima zaustavljao udarce Douglasa i Jadsona te držao ‘nulu’, no kada su proigrale glavne Guardioline zvijezde stvari su sjele na mjesto.Messi se je probudio, Pjatov je bio na sve većim mukama, te ni on više nije mogao zaustaviti udarac argentinskog ofenzivca u 43. minuti kojem je to bio deveti gol u deset utakmica Lige prvaka.

U nastavku je Barcelona držala loptu pod svojom kontrolom. Lucescu je uveo u 58. minuti Eduarda, kako bi barem izbjegao prvi poraz nakon četiri domaća trijumfa u nizu u Uefinom natjecanju, ali ukrajinski prvak nije stigao do izjednačujućeg pogotka.Ovo je 11. puta da je Barcelona prošla u četvrtfinale iz 13 pokušaja, dok je Šahtar svoj najveći uspjeh u Ligi prvaka napravio samim ulaskom među osam. Spomenimo da ukrajinski prvak nije mogao računati na kapetana Darija Srnu.U polufinalu Barcelona čeka boljega iz susreta Tottenham – Real, a Madrižani u London dolaze s ogromnih 4:0 pa je realno očekivati dva ‘el clasica’.

ŠAHTAR – BARCELONA 0:1 – prva utakmica 1:5

Strijelac: 0:1 Leo Messi(43)
Šahtar: Pjatov – Kobin, Rakitskij, Isčenko, Ševčuk – Hübschman(Fernandinho, 75), Mkhitaryan, Douglas Costa (EDUARDO, 58), Jadson, Willian – Luiz Adriano (Moreno, 66)
Barcelona: Victor Valdes – Dani Alves, Mascherano, Piqué (Milito 70), Adriano –