Očekivani trijumf : Džumhur u historijskom bh. duelu savladao Bašića za finale ATP turnira u Moskvi

21 Oktobra
17:17 2017

Najbolji bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur igrat će u glavnom gradu Rusije svoje treće ATP finale.Nakon 87 minuta igre Damir Džumhur je u bosanskohercegovačkom srazu pobijedio Mirzu Bašića sa 2:0 u setovima (6:0, 7,6).

Prvi set je protekao u potpunoj dominaciji Džumhura, koji triput oduzima servis protivniku i sa maksimalnih 6:0 dolazi do prednosti. Ipak, Mirza početkom drugog seta podiže razinu igre i demonstrira tenis koji ga je i doveo do polufinala.

Obojica su čvsto držali svoj servis sve do dvanaestog gejma drugog seta, kad Džumhur, u gejmu koji je trajao skoro dvadeset minuta, ne koristi čak osam meč lopti!

Mirza je prebrodio taj pritisak, ali u tie-breaku nije izdržao. Ni tu nije prošlo bez drame jer je Damir propustio još dvije meč lopte, ali je iz jedanaestog pokušaja konačno bio uspješan.

Plasman će Bašiću donijeti veliki skok na ATP listi, te će ući među najboljih 160. Damir je plasmanom u finale osigurao ranking karijere – 32. mjesto. Ako pobijedi u finalu bit će 31. igrač svijeta!

Damir je prije dva mjeseca u Winston-Salemu igrao svoje prvo finale, gdje ga je sa 2:0 porazio Španjolac Bautisa. Prije nepunih mjesec dana u finalu turnira u St. Petersburgu pobijedio je Damir Talijana Fogninija.

Treće finale, drugo u Rusiji, nadajmo se i druga pobjeda.U finalu ga čeka duel protiv pobjednika meča između Francuza Mannarina i Litavca Berankisa.