Novi poraz ‘zmajeva” : Holandija vratila BiH u drugu diviziju

16 Novembra
06:05 2020

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine  je na stadionu Johan Cruyff Arena u Amsterdamu gostovala kod selekcije Holandije u petom kolu UEFA-ine Lige nacija. Bh. tim pretrpio je novi poraz, a konačan rezultat bio je 3:1.

Holandija je u četvrtoj minuti susreta pogodila stativu. Wijnaldum je želio centrirati, lopta mu je prešla preko noge i pogodio je stativu Šehićevog gola. Domaćin je dvije minute kasnije došao do prednosti. Depay je uposlio Dumfriesa koji je u šesnaestercu pronašao usamljenog Wijnalduma za vodstvo domaćina rezultatom 1:0.

U 13. minuti susreta Gojak je poslao loptu na vrh šesnaesterca za Pjanića, ali je fudbaler Barcelone šutirao preko prečke gola Krula. Već u narednom napadu Holandija je došla do dva gola prednosti. Strijelac je ponovo bio Wijnaldum. Depay je centrirao na drugu stativu, Berghuis je vratio loptu za Wijnalduma koji šalje loptu u praznu mrežu gola Bosne i Hercegovine.

U 23. minuti susreta Hodžić je odlično probio po desnoj strani, pokušao je uposliti Višću koji je bio usamljen na drugoj stativi, ali je Krul odlično intervenisao. Na drugoj strani Luuk de Jong je postigao pogodak, ali je on poništen zbog ofsajda. Wijnaldum je do hat-tricka mogao u 30. minuti, ali je šutirao pravo u dobro postavljenog Šehića.

U nastavku meča, bh. tim je igrao nešto bolje, a nakon još jednog pogotka domaćih preko Depaya, utješni zgoditak za Zmajeve postigao je Smail Prevljak na dodavanje Edina Višće.

Bio je to ujedno konačan rezultat ovog meča, Holandija – BiH 3:1.