Novi kiks građana : City u dramatičnoj završnici do boda protiv Sunderlanda(Video)

31 Marta
17:03 2012

Nogometaši Manchester Cityja teško su se spasili poraza na svom stadionu u duelu 31. kola engleskog Premiershipa protiv Sunderlanda. Gosti su u 85. minuti imali 3:1 vodstvo, ali je završeno rezultatom 3:3.Cityju u posljednje vrijeme ne ide i to je danas još jednom potvrđeno. Razigrani igrači Sunderlanda su umalo savladali nervozne Građane, kojima je, slavi li Manchester United u ponedjeljak kod Blackburna, titula u ovom trenutku jako daleka.Imali su domaći dobru priliku preko Balotellija u 26. minuti, ali je Italijan pucao preko gola. Nedugo nakon toga, pet minuta kasnije, Sunderland je poveo. Sessegnon je dugo vukao loptu, dodao do Larssona, koji prizemnim odmjerenim udarcem pogađa Hartov lijevi donji ugao.Krenuo je zatim City nešto agresivnije. Balotelli je u dva navrata oboren u šesnaestercu gostiju, ali sudac se nije oglasio. U 40. minuti Kolarov snažno šutira iz slobodnjaka, Mignolet brani, a onda je Toureov udarac blokiran. U 43. minuti penal za City i poravnanje.

Gadner je ispružio nogu i oborio našeg reprezentativca Edina Džeku. Balotelli je bio siguran s bijele tačke za 1:1. U trećoj minuti sudijske nadoknade prvog dijela, Bendtner glavom loptu šalje u mrežu Harta. U desetoj minuti nastavka, brza kontra gostiju, Sessegnon je odličlnom dijagonalom pronašao Bendtnera, ovaj s desne strane šalje pas za Larssona, koji sa pet metara u trku zakucava loptu iza leđa nemoćnog engleskog reprezentativnog golmana.U par navrata je došlo do sukoba među igračima Cityja. Balotelli je bio jako ljut što mu Kolarov nije dozvolio da izvodi slobodne udarce. Pri vodstvu gostiju 3:1 ušlo se u finiš utakmice, odnosno u posljednjih pet minuta, i navijači su počeli napuštati stadion, misleći da je sve riješeno.A, onda je Balotelli u 85. minuti fantastičnim udarcem pogodio mrežu Sunderlanda, a samo minutu kasnije, Kolarov na dodavanje Pizarra sa 24 metra oštrim udarcem poravnao rezultat na 3:3. Očekivano je uslijedio val velikih napada Cityjevih nogometaša.

Chelsea slavio, a Torres strijelac…
Chelsea je nastavio igrati dobro pod palicom Roberta di Mattea, koji je na klupi naslijedio Andre Villas-Boasa. Londoneri su sa 4:2 slavili u Birminghamu protiv Aston Ville. Poveli su preko Sturridgea u devetoj minuti, a na 2:0 povisio je Ivanović u 51. minuti.Zatim Vilenjaci u svega tri minute, golovima u 77. i 80. minuti, dolaze do izjednačenja. Collins i Lichaj su bili strijelci. sjajni Ivanović u 83. pogađa za novo vodstvo Chelseaja, a onda, u samoj završnici, Torres, vjerovali ili ne, trese mrežu protivnika u prvenstvenoj utakmici.

Arsenal je poražen na gostovanju kod Queens Park Rangersa. Taarabt je doveo QPR u prednost u22. minuti, a Walcott izjednačio za Topnike u 37. minuti. Diakite je u 66. bio strijelac za tri boda QPR-a.

Osim Chelseaja, jedinu gostujuću pobjedu upisao je Bolton, koji je s 3:2 savladao Wolverhampton. Fulham je s 2:1 bio bolji od Norwicha, Everton s 2:0 od WBA, a Wigan od Stokea s 2:0. Asmir Begović je branio 90 minuta za goste.

Premiership, 31. kolo:

Aston Villa – Chelsea 2:4 (Collins 77, Lichaj 80/ Sturridge 9, Ivanović 51, 80, 83 Torres 91)
Everton – WBA 2:0 (McAuley 18, Anichebe 68)
Fulham – Norwich 2:1 (Dempsey 2, Duff 13/ Wilbraham 77)
Manchester City – Sunderland 3:3 (Balotelli 43 – penal 85, Kolarov 86/ Larsson 31, 55, Bendtner 45)
QPR – Arsenal 2:1 (Taarabt 22, Diakite 66/ Walcott 37)
Wigan – Stoke 2:0 (Alcaraz 54, Moses 90)
Wolves – Bolton 2:3 (Kightly 53/ Petrov 63 – penal, Alonso 80, Davies 84)(Kliker.info-SportSport)

Manchester C. 0 – 1 Sunderland by Anatolly7