Nevjerica u Rimu: “Vučica” ispala uz debakl i dva crvena kartona (Video)

24 Augusta
05:50 2016

jekkoooEkipa Rome, za koju nastupa naš Edin Džeko, ostala je bez plasmana u finale Lige prvaka.Naime, nakon remija u Portugalu (1:1), Roma je večeras sa dva igrača manje na terenu poražena od Porta rezultatom 0:3.

Za “Vučicu” je večerašnji susret na Olimpicu jako loše počeo. Felipe Monteiro je u osmoj minuti pogodio za vodstvo gostiju udarcem glavom nakon prekida. Bio je to ujedno i ishod prvog poluvremena, a do odlaska na odmor, domaći su uspjeli ostati bez Daniela De Rossija, koji je zbog gruog starta dobio crveni karton.

Emerson je u 42. minuti taktički ušao na teren, kako bi nadomjestio De Rossijev nedostatak na terenu na stoperskoj poziciji, a već u petoj minuti drugog poluvremena baš poput De Rossija dobio je direktan crveni karton. Tada je već bilo jasno da će Porto izboriti plasman u grupnu fazu Lige prvaka.

Do kraja susreta Porto je postigao još dva gola. Layun je u 73. minuti udvostručio vodstvo gostiju, da bi Corona nakon solo prodora postavio konačnih 0:3.

Bh. reprezentativac Edin Džeko bio je starter u ovom susretu, a teren je napustio u 59. minuti susreta, nakon što je Roma dobila i drugi crveni karton.

U Ligu prvaka plasirao se i Monaco, koji je večeras ponovo slavio protiv Villarreala. Fabinho je u sudijskom vremenu s penala donio pobjedu Monacu.

Plasman u grupnu fazu Lige prvaka izborio je i Ludogorets, koji je u Češkoj odigrao 2:2 s Plzenom, ali su Bugari u prvom susretu slavili sa 2:0. I Legia, koja je eliminisala Zrinjski u 2. pretkolu Lige prvaka, plasirala se u grupnu fazu najelitnijeg klupskog takmičenja. Legia je večeras odigrala s Dundalkom 1:1, ali je poljski predstavnik u prvom susretu slavio rezultatom 2:0.

Hapoel Beer Sheva, bio je na korak od iznenađenja. Celtic je u prvom susretu slavio sa 5:2, a izraelski klub večeras je ostvario pobjedu od 2:0, koja je na kraju ipak bila nedovoljna za plasman u grupnu fazu Lige prvaka.