Neumoljivi Vedo : Ibišević sa dva gola potopio Misketov Dynamo (Video)

22 Augusta
19:48 2012

U okviru play-offa Evropa lige, večeras sa početkom u 18:45 odigran je nama možda i najzanimljiviji meč. Njemački Stuttgart, za kojeg nastupa Vedad Ibišević, ugostio je Misimovićev Dinamo iz Moskve.Oba naša reprezentativca susret su počela od prve minute,  ali je reprezentativni veznjak BiH, Zvjezdan Misimović, susret je napustio u 38. minutu.U prvih 45 minuta, domaći su imali više od igre, ali mreže se nisu tresle. Vedad Ibišević je neugodnim prodorima i pokušajima ka protivničkom golu bio velika prijetnja za Misketov tim, no ostalo je 0:0 nakon prvih 45 minuta.

U nastavku meča, skoro pa ista slika. Igralo se na sredini terena, s tim da su domaći bili nešto agilniji. Početni rezultat stajao je sve do 72. minute susreta.Odbrana Moskovljana kapitulirala je nakon brojnih ataka, a Vedad Ibišević je nastavio svoj fenomenalni golgeterski niz. Našao se na pravom mjestu u pravo vrijeme, kada je jedan njegov saigrač uputio loptu ka golu Dynama, ovaj brani – ali je odbija samo do Vede, koji ovakve poklone ne propušta.Moskovljani su podlegli pritisku  i u drugoj minuti nastavka. Ponovo neopreznost odbrane gostiju je došla do izražaja. Traore je pronašao našeg napadača na drugoj stativi, a Ibišević se odlično postavio i pogodio nebranjeni dio mreže. Novi impresivan nastup, za skoro siguran prolazak u Evropa ligu. (Kliker.info-SC)