Neumoljivi Dijamant : Edin Džeko sa dva gola vodi City do titule (Video)

08 Maja
00:13 2014

dzeko-main_2Fudbaleri Manchester Cityja savladali su u srijedu navečer ekipu Aston  Ville sa 4:0 (0:0) u zaostaloj uutakmici engleske Premier lige i došli na korak od osvajanja titule, druge u posljednje tri sezone.Junak meča na Etihadu bio je dvostruki strijelac Edin Džeko.Reprezentativac Bosne i Hercegovine zatresao je protivničku mrežu u drugom poluvremenu za najavu 26. pobjede ove sezone, kojom je City kolo prije kraja preuzeo vođstvo na tabeli sa dva boda prednosti nad drugoplasiranim Liverpoolom (83-81).City se mučio protiv Aston Ville prvo poluvrijeme, pa domaći igrači nisu uspjeli zatresti mrežu gostiju.U drugom poluvremenu “proradio” je Džeko: u 64. minuti, nakon centaršuta Pabla Zabalete, izborio se za priliku i pogodio za vodstvo “Građana” od 1:0; šest minuta kasnije jednu odbijenu loptu je poslao u mrežu za 2:0.

Pogodio i Jovetić

Džeko je do sada ove sezone u Premier ligi postigao 16 golova, ukupno u svim takmičenjima 26 pogodaka, te devet golova u posljednjih deset utakmica.Tačku na trijumf popularnih “Građana” stavili su crnogorski reprezentativac Stevan Jovetić u 89. minutu i Yaya Toure u sudijskoj nadoknadi.Ekipa Manuela Pellegrinija u posljednjem kolu dočekuje u nedelju londonski West Ham  i dovoljan joj je remi da trijumfalno završi sezonu.U dragocijenoj pobjedi na Etihadu svih 90 minuta u domaćem sastavu odigrao je reprezentativac Srbije Aleksandar Kolarov.U drugoj zaostaloj utakmici u srijedu Sunderlend je na domaćem terenu pobijedio West Bromvich Albion sa 2:0 i obezbijedio opstanak u elitnoj konkurenciji. (Kliker.info-agencije)