Neumoljivi Dijamant : Dva nova gola Edina Džeke (VIDEO)

27 Oktobra
04:22 2011

Edin Džeko nakon Old Trafforda i Manchester Uniteda ponovo je bio dvostruki strijelac. Ovaj put u visokoj pobjedi Cityja kod Wolverhamptona (5-2) u utakmici osmine finala Carling Cupa.Znajući da igraju s Wolverhamptonom i „nebitnu“ utakmicu Carling Cupa, trener Cityja Roberto Mancini izveo je kombinovani sastav, pa su se tako u prvoj postavi našli i golman Costel Pantilimon, mladi Crnogorac Stefan Savić, Nigel de Jong, Abdul Razak, Italijan Luca Scapuzzi… Od prve minute igrao je i bh. reprezentativni napadač Edin Džeko, koji je opet briljirao.Bolje je utakmicu otvorio domaći tim, koji je preko srbijanskog reprezentativca Nenada Milijaša u 18. minuti poveo s 1-0. Raspali su se „vukovi“ u razmaku od tri minute.

Nasri, Johnson i Džeko tresli su mrežu holandskog golmana Dorusa de Vriesa, koji je usput i sam sebi zabio gol u 50. minuti. Na 5-1 povisio je svojim drugim golom Džeko u 64. minuti, a visok poraz Wolvesima je ublažio Jamie O'Hara u 65.Liverpool je preokretom došao do slavlja na Britannia stadionu. Jones je doveo Stoke u prednost poslije 44 minute igre, a u nastavku raspoloženi Suarez s dva gola okrenuo je rezultat u korist „redsa“.U susretima Everton – Chelsea, koji je završen (1-1) te Blackburn – Newcastle (2-2) igraju se produžeci.

Carling Cup, osmina finala:

Stoke – Liverpool 1:2 (Jones 44/ Suarez 54)
Wolverhampton – Manchester City 2:5 (Milijaš 18, O'Hara 65/ Johnson 37, Nasri 39, Džeko 40, 64, De Vries 50 – ag)
Blackburn – Newcastle 2:2 (produžetak)
Everton – Chelsea 1:1 (produžetak)

Goal.com: Džeko igrač utakmice

Bosanskohercegovački nogometni reprezentativac Edin Džeko igra u velikoj formi. U samo četiri dana postigao je četiri gola – dva gradskome rivalu Unitedu u prvenstvu i dva Wolverhamptonu u osmini finala Carling Cupa.Nogometni portal Goal.com njegovu dobru igru u ovoj utakmici nagradio je ocjenom 7.5, pa mu je pripao i epitet igrača utakmice. Sedmice su pak dobili mladi napadač Luca Scapuzzi, Ada Johnson, Samir Nasri i Nigel de Jong.S duge strane, najbolje su ocijenjeni Nenad Milijaš i Adiene Guedioura (6.5), a najlošijom karikom pomenutog meča proglašen je defanzivac domaćeg tima Matt Doherty.(Kliker.info-Totalsport)