Nestvarna večer na Anfieldu : Salahova utakmica života, Roma gubila 5:0, Džeko i Perotti ublažili poraz (Video)

24 Aprila
23:03 2018
Čudesna , nestvarna večer na Anfieldu. Liverpool je na krilima nevjerojatnog Moa Salaha pregazio Romu s 5:2 u prvoj polufinalnoj utakmici Lige prvaka i napravio je ogroman korak prema velikom finalu.
Kakva je to bila utakmica. Jedna od najljepših, najuzbudljivijih nogometnih predstava koje smo mogli gledati u posljednjih nekoliko godina. Svašta smo vidjeli na mitskom Anfieldu. Pregršt šansi i nekoliko vratnica obilježili su prvi dio prvog poluvremena.
A onda je Mo Salah odlučio pokazati svima zašto je zaslužio dobiti Zlatnu loptu. To što je večeras Egipćanin odigrao, jedna je od najdojmljivijih individualnih partija nekog igrača na ovako elitnom nivou.
Faraon je zabijao, asistirao, igrao se nogometa i 15 minuta prije kraja, kod rezultata 5:0 za Redse, Klopp je odlučio poštedjeti Rimljane daljnjeg mrcvarenja i izvadio je Egipćanina iz igre. U tom je trenutku Liverpool prestao igrati, a do tada, posve nevidljiva Roma se okuražila i počela je napadati. Rimljani su preko Džeke i Perottija iz penala zabili dva gola i uzvrat u Rimu  barem su donekle učili zanimljivim.
Međutim, Liverpool ima golemu prednost, prema onome što smo večeras vidjeli, rekli bismo nedostižnu, no istu takvu je imala i Barcelona prije nego li je došla na Olimpico, zar ne? Može li Roma do još jednog čuda, vidjet ćemo za osam dana.

LIVERPOOL – ROMA 5:2

Tijek susreta:

KRAJ

86’ Penal za Romu! Diego Perotti zabija za 5:2. Povratak Rome. Salah je izašao, Liverpool je stao!

82’ GOOOL! Evo nešto i od Rome. Edin Džeko je izašao pred vratara Liverpoola i pogodio je za 5:1

74’ Klopp je odlučio poštediti daljnjih muka Romu i izvadio se Salaha kojem se cijeli Anfield naklonio.

69’ GOOOL! Potop Rome. Milner je izveo korner, a Firmino skače i zabija u daljnji kut za nestvarnih 5:0!

61’ GOOOL! Gotovo identična akcija kao kod prethodnog gola. Salah je ostao sam na desnoj strani, branič Rome nije imao nikakve šanse, a Robertu Firminu ostalo je samo da pruži nogu i zabije za 4:0

59’ Romi prijeti potop. Nakon pravog karambola u srcu kaznenog prostora, obrane je nekako uspjela blokirati šut. Bilo bi to 4:0

55’ GOOOL! Kako igra ovaj Kloppov Liverpool. Ovo je užitak. Svaka greška Rome skupa je da skuplja ne može biti, a salah to nemilosrdno kažnjava. Nakon oduzete lopte, Salah je ostao sam na desnoj strani, sjurio se prema kaznenom prostoru i dodao je na zicer Maneu, koji se sedam, osam metara buši Alissona za 3:0

47’ Liverpool je odmah pokazao da želi i treći gol. Imali su slobodnjak na nekih 25 metara, ali lopta je završila u živom zidu
46’ Počelo je drugo poluvrijeme
45’ KRAJ PRVIH ČUDESNIH 45 MINUTA

45’ KAKVA UTAKMICA, KAKVA PARTIJA SALAHA! Znali od prije da Redsi imaju najbolju kontru na svijetu, ali ovo je nešto neviđeno. S takvom lakoćom je salah izašao pred golamana Rome i samo ga majstorski prebacio. Dodir čarobnjaka. Ne treba naglašavati da Faraon nije slavio ni ovaj gol. Inače, za oba gola Salaha, asistent je bio Firmino.

39’ UMALO 2:0! Lovren glavom, ali prečka čuva Romu!

37’ GOOOL! Ma, golčina Salaha! Remek-djelo Egipćanina. Roma je izgubila loptu na svojoj polovicu, do nje je s desne strane stigao Salah, a onda je majstor Mo lijevom nogom pogodio supretne rašlje. Čudesno! Salah, bivši igrač Rome, nije slavio pogodak bivšem klubu. Igračina i ljudina.

36’ Sad je Liverpool preuzeo konce igra te se iz napada u napad redaju šanse.
34’ Mane je ovaj put zabio, ali suci su dobro vidjeli da je igrač Redsa bio u zaleđu i poništili su gol
28’ Nova matna šansa za Redse. Nakon kontre sam pred Alissona je izašao Mane, ali je nevjerojatno loše šutirao i umjesto da pita golmana Rome gdje će mu zabiti, napucao je loptu preko vrata. Samo minutu kasnije opet Mane, ali opet loše.

19’ Kakva udarčina Kolarova! Nakon kornera i odbijanca, probao je iznenaditi golmana Rome udarcem s velike udaljenosti, ali na njegovu nesreću lopta je odsjela na prečki.

16’ Roma je za sada bolja, ambicioznija i konkretnija momčad. U utakmici bez puno šansi, Roma ima nešto više od igre. Nakon kornera obrana Liverpoola jedva je očistila jednu loptu

14’ Kako dobro igra Edin Džeko. Krasno je primio loptu, uštopao je, sačuvao je i sačekao da mu u pomoć dođu suigrači, a onda je raširio na bok. Tako je ubijao Barcelonu

12’ Roma pokušava posjedom lopte nešto napraviti. Strpljivo su gradili akciju, a onda je De Rossi pokušao jednom dugom loptom u kazneni prostor, ali otišlo je to u gol aut

5’ Što je sad promašio Firmino! Salah ga je čudesno izbacio, dojma smo da je Brazilac bio u zaleđu, ali pomoćni sudac to nije vidio i pustio je igru. Firmino je izašao malo iz kosa sam pred Alissona, ali je promašio

3’ Na drugoj strani Mo Salah pokazuje zašto je majstor, vara dvojicu igrača Rome i gađa, ali i njemu brani vratar

2’ Prvi pokušaj Rome. Strootman je tukao s 18 metara, ali ravno u vratara Redsa

1’ Počela je utakmica na Anfieldu.