Nemoć : Galski pijetlovi ‘očerupali’ Sušićeve lavove na Koševu (VIDEO)

07 Septembra
21:34 2010

Reprezentacija Bosne i Hercegovine je u drugoj kvalifikacijskoj utakmici za EURO 2012 poražena na stadionu Koševo od Francuske sa 2:0 golovima Karima Benzeme i Florenta Maloude.Naša reprezentacija je u utakmicu ušla sa željom da upiše pobjedu protiv, objektivno, jačeg rivala, ali nam to nije pošlo za rukom. U prvom dijelu su Francuzi bili bolji, imali nekoliko prilika koje nisu iskoristili, ali su zato u nastavku sa dva gola stigli do prve pobjede koja im je došla u pravo vrijeme nakon poraza od Bjelorusije. U prvom poluvremenu je Francuska imala više od igre napravila je nekoliko odličnih prilika, a naš najbolji igrač bio je Kenan Hasagić. Od prve minute su obje reprezentacije krenule dosta otvoreno, ali je Francuska prva zaprijetila u 12. minuti kada je Benzema s desne strane odlično šutirao, ali je lopta zakačila vanjski dio stative Hasagićeva gola. Samo tri minute kasnije nova prilika, a ponovo je u centru pažnje Benzema. Napadač Reala je odlično izveo slobodan udarac sa nekih 20 metara od Hasagićeva gola, ali je lopta završila nekoliko centimetara iznad gola. U 18. minuti je Pjanić izgubio jednu loptu na nekih 25 metara od našeg gola, a M'Vila je šutirao zamalo preko gola. U narednih nekoliko minuta naša reprezentacije je imala terensku inicijativu, ali nije bilo nekih prilika za postizanje gola. U 25. minuti drama pred našim golom. Nakon jednog našeg prekida Spahić je otišao naprijed i nije se uspio vratiti, ali je ispred Benzeme u zadnji trenutak loptu odnio Elvir Rahimić.

Samo minutu kasnije Ibričić gubi loptu negdje na sredini terena, Diaby odlično upošljava Benzemu, koji šutira vrlo dobro, ali Hasagić još bolje brani. Do kraja prvog poluvremena smo imali blagu terensku inicijativu, ali nije se ništa ozbiljnije događalo. U nastavku utakmice se igralo uglavnom na sredini terena bez većih uzbuđenja sve do 60. minute kada je odličan šut za Francuze imao Benzema. Naši su zaprijetili pet minuta kasnije preko Pjanića, koji je sjajno iz slobodnjaka sa preko 30 metara gađao ugao Llorisova gola, ali je njegov klupski kolega odlično odbranio. I onda pet minta kasnije šok. Benzema, večeras najbolji igrač utakmice, primio je loptu na petercu naše reprezentacije, odlično se oslobodio Spahića i zakucao loptu u Hasagićevu mrežu. Dvije minute kasnije Sušić je izvršio dvije izmjene, izveo je Rahimića i Ibiševića, a na teren poslao Jahića i Zeca. U 77. minuti je sve bilo gotovo. Francuzi su izveli odličnu akciju u tri poteza, naša zadnja linija je izgledala smješno, gledali su u sudiju misleći da se radi o ofsajdu, ali nije bilo govora o tome. Valbuena i Diarra su izradili akciju, a Florent Malouda pogodio za 2:0. Minutu kasnije je Valbuena mogao postići i treći pogodak za goste, ali je ovaj put Hasagić bio na mjestu. Zadnjih deset minuta utakmice nije bilo neke igre. Svi su čekali da se meč što prije završi. Francuzi su bii više nego zadovoljni rezultatom i nisu imali potrebe da urade nešto više osim da mirno privedu meč kraju, ali su ipak preko Benzeme u zadnjoj minuti mogli postići još jedan pogodak, dok naši igrači nisu imali snage da ozbiljnije zaprijete golu Huga Llorisa.

BIH – FRANCUSKA 0:2

SARAJEVO – Stadion Asim Ferhatovć Hase. Strijelci: 0:1 Benzema 72’ 0:2 Malouda 78’. Sudija: Felix Brych (Njemačka). Žuto kartoni: Pjanić, Ibričić (BiH), Valbuena (Francuska).

BIH: Hasagić, Mujdža, Nadarević, Spahić, Lulić, Pjanić, Rahimić (Jahić 74’), Ibričić, Misimović, Ibišević (Zec 74’), Džeko. Selektor: Safet Sušić.

FRA: Lloris, Sagna, Mexes, Rami, Clichy, M'Vila, Diarra, Diaby, Valbuena, Benzema, Malouda (Matuidi 80’). Selektor: Laurent Blanc.   (Kliker.info-SportSport)