Nakon Wawrinke, pao i Granollers : Džumhur spektakularnom igrom prošao u četvrtfinale Dubaija (Video)

01 Marta
23:08 2017

Najbolji bosanskohercegovački teniser, Damir Džumhur, plasirao se u četvrtfinale ATP 500 turnira u Dubaiju nakon pobjede nad Marcelom Granollersom rezultatom 2:0, po setovima 6:3 i 6:4.Nakon senzacionalne pobjede nad Stanislasom Wawrinkom, bh. teniser je odigrao fantastičan meč pun preokreta i protiv iskusnog španskog tenisera.

U prvom setu kao da smo gledali duel sa WTA toura, jer je u prvih šest gemova viđeno čak pet brejkova. U takvoj konstalaciji snaga, bolje se snašao Džumhur koji je set priveo kraju rezultatom 6:3.

Drugi set je odlično počeo za Španca. Granollers je napravio brejk u drugom gemu i imao je prednost 3:0, ali je onda bh. teniser zaigrao na pravom nivou i u potpunosti se vratio u meč. Pri rezultatu 4:4 napravio je ključni brejk i odličnim servisima ga je odbranio u desetom gemu.

Nakon nove pobjede, Džumhur će se u borbi za polufinale boriti sa starim znalcem Robinom Haaseom protiv kojeg ima pozitivan skor.