Nakon drame u Španiji, Liverpool u finalu Lige Prvaka (VIDEO)

04 Maja
03:08 2022

Fudbaleri Liverpoola prvi su finalisti Lige Prvaka, nakon što su u uzvratnoj utakmici polufinala savladali Villarreal ukupnim rezultatom 5:2, nakon što su večeras slavili sa 3:2.

Domaći su krenuli furiozno od samog starta i došli do prednosti u 3. minuti. Estupinan je centrirao u šesnaesterac Liverpoola, Capoue je spustio loptu za Boulayea Diaa, koji je iz peterca doveo Villarreal u vodstvo.

Nakon toga je uslijedio mirniji dio utakmice, u kojem je Villarreal kontrolisao tempo igre, a Liverpool bezuspješno pokušavao graditi akcije za gol.

Domaći su došli do drugog gola pred kraj poluvremena. Ponovo je asistent bio Capoue, a ovaj put je mrežu Alissona zatresao Cocquelin.

Liverpool je u drugom poluvremenu krenuo po gol. U samo devet minuta imali su tri dobre prilike, ali dva puta Alexander-Arnold i jednom Luiz Diaz nisu koristili prilike da Liverpool ponovno dovedu u poziciju koja ih vodi u finale.

Golovi su ipak došli. Najprije je Fabinho na asistenciju Mohameda Salaha smanjio vostvo domaćih na 2:1 u 62. minuti , a samo pet minuta kasnije je bilo 2:2. Arnold je centrirao u šesnaesterac, a Diaz je glavom pospremio loptu u mrežu. .

U 74. minuti vidjeli smo potpuni preokret. Keita je uputio sjajno dodavanje prema Maneu, ovaj do lopte došao prije istrčalog Rullija i mirno poslao loptu u praznu mrežu za 2:3.

Bilo je to dovoljno za novu pobjedu i plasman u finale.

Sutra se igra drugi uzvratni meč polufinala Lige prvaka između Real Madrida i Manchester Cityja. Meč počinje od 21 sat.