Najveći svih vremena : Federeru šesti naslov u Wimbledonu!

06 Jula
01:06 2009

Sve je bilo pripremljeno za pobjedničku paradu. Čak je i Pete Sampras doletio iz Los Angelesa, samo za ovaj finale, kako bi uživo vidio kako Roger Federer ruši njegov rekord, na terenu na kojem je ostavio najljepše uspomene. No, nitko nije pitao Andyja Roddicka što misli o tome.Nedostajao mu je jedan dobar volej, jedan dobar retern da se dovede u poziciju iz koje bi se Federer teško izvukao. Roddick je imao set i 6-2 u tie-breaku drugog. Izgubio je šest poena zaredom i tada prvi put zagazio prema porazu.Mnogi bi se tenisači slomili nakon raspleta, koji nas je pomalo podsjetio na poraz Gorana Ivaniševića u njegovom trećem wimbledonskom finalu, 1998. protiv Petea Samprasa. I Goran je imao dvije lopte za 2-0 u setovima, da bi izgubio u pet. No, njegov otpor u petom setu nije bio nimalo nalik onome što je Roddick napravio  protiv Federera.Drugi put je izgubio meč kad kod 8-8 nije u break uspio pretvoriti 15-40.

Treći i posljednji korak prema porazu Roddicku se dogodio kod 15-14. Previše promašaja i loših odskoka, previše drugih servisa (tri!). Federer je stigao do jedinog breaka u meču!Ivanišević je nakon finala ‘98. izgledao poput Isusa na križu. Roddick se osjećao jednako jadno, pogotovo kad ga je Federer pokušao utješiti: "Tako je i meni bilo prošle godine".- Da, baš. Nakon pet naslova. To je stvarno slično – odvratio je Roddick koji je i nakon takvog poraza smogao snage za biti duhovit.- Hvala što si došao, Pete. Oprosti, nisam ga uspio zadržati – obratio se Samprasu koji se nakon tri gema ukazao u kraljevskoj loži uz Borga, Lavera i Santanu.- Bila mi je čast igrati pred takvim šampionima. Nadam se da će se jednog dana i moje ime naći u vašem društvu – rekao je Roddick.Za sve što je odigrao, do finala i u finalu, zaslužio je. Do sljedeće godine pehar je opet u poznatim rukama. Šesti put. Kralj se vratio, iščupao se iz ralja poraza i stigao do pobjede koja mu je donijela sve – rekord i povratak na broj 1. (Kliker.info-Jutarnji list)