Mostarski derbi : Zadro i Sušić za slavlje Zrinjskog

25 Augusta
20:47 2010

Golovima Zadre i Sušića Zrinjski je došao do pobjede (2:0) u mostarskom derbiju sa Zrinjskim pod Bijelim brijegom.Domaći su u susret ušli za nijansu ofanzivnije od komšija. Prvi se u prilici našao napadač Zrinjskog Lendrić, ali njegov šut u četvrtoj minuti nije našao put do mreže Veleža. Potom je i iVanković imao dobru priliku, ali ga u posljednji čas zaustavlja Škaljić, te izbacuje loptu u korner. Rođeni su uzvratili u desetoj minuti, ali udarac Okića odlazi pored gola.Trener domaćih Dragan Jović već se u 37. minuti odlučio za prvu izmjenu, te je iz igre izveo Martinovića, a uveo Vladu Zadru, što se pokazalo kao pun pogodak.

Samo pet minuta kasnije, u akciji koju je počeo Selimović, a nastavio Lendrić, lopta dolazi do Zadre, koji postiže vodeći gol za Plemiće, a pri rezultatu od 1:0 za Zrinjski se i otišlo na odmor.U nastavku, Velež je preuzeo terensku inicijativu, te uglavnom preko mladog Durakovića pokušavo ugroziti gol Zrinjskog. Domaći su se orijentisali na kontranapade, uglavnom po bokovima, te tako opasno prijetili Rođenima.I u jeku najvećih napada Veleža, Zrinjski je postigao i drugi gol. Sušić je dobro prošao po lijevoj strani, te gotovo iz mrtvog ugla šutirao, a lopta prolazi kroz noge slabo postavljenom Boriću za 2:0.Nakon drugog primljenog gola, desetak minuta prije kraja, fudbalerima Veleža pao je moral, te do kraja susreta nisu mogli izvesti neki preokret, te su bodovi ostali pod Bijelim brijegom.

Stadion Bijeli brijeg. Gledalaca: 5.000. Žuti kartoni: Selimović (Zrinjski), Duraković, Stupac, Lelo (Velež). Strijelci: 1:0 – Zadro (43), 2:0 – Sušić (80).

ZRINJSKI: Hadžić, Šunjić, Džidić, Stjepanović, Salčinović (od 65. Sušić), Selimović, Ivanković, Martinović (od 37. Zadro), Aničić, Lendrić (od 71. Dragičević), Rizvanović. Trener: Dragan Jović

VELEŽ: Borić, Kazazić (od 85. Demić), As.Škaljić, Kajtaz, Ivetić, Zaimović, Kodro, Ćemalović, Okić, Duraković (od 67. Stupac), Lelo (od 59. Velagić). Trener: Demir Hotić (Kliker.info-SportSport)