Mostar večeras neće spavati: Velež se vratio u Premijer ligu (VIDEO)

26 Maja
00:04 2019

Ekipa Veleža pobjedom protiv Bosne u Visokom rezultatom 2:0 osigurala je povratak u Premijer ligu BiH.

Velež je dva kola prije kraja prvenstva imao četiri boda više od Olimpika i trebala im je pobjeda protiv Bosne u Visokom kako bi i zvanično osigurali povratak u društvo najboljih.

Veliki broj navijača iz Mostara, ali i cijele BiH, krenuo je put Visokog, gdje su Rođeni imali veliku podršku na Gradskom stadionu, a u takvoj atmosferi izabranici Ibre Rahimića slavili su rezultatom 2:0.

Rođeni su u vodstvo stigli u 36. minuti kada sjajni Nusmir Fajić postiže pogodak za 1:0, da bi pitanje pobjednika riješio Haris Ovčina u 50. minuti, nakon čega je već počelo slavlje mnogobrojnih gostujućih navijača.

Velež je pobjedom protiv Bosne i zvanično osigurao povratak u Premijer ligu BiH, gdje ih nije bilo od 2016. godine.

U isto vrijeme odigran je i meč na Otoci između Olimpika i Rudara, a Vukovi su slavili rezultatom 3:1. Ovaj susret ujedno je bio i posljednji za golmana Dejana Bandovića koji je odlučio završiti profesionalnu karijeru.

Nakon 29. odigranih kola, Velež se nalazi na prvom mjestu sa 73 osvojena boda, četiri više od Olimpika koji se nalazi na drugom mjestu.

U Premijer ligi BiH, pored Veleža, naredne sezone igrat će i ekipa Borca koja je kao prvoplasirana završila u Prvoj ligi RS-a. Iz društva najboljih, nakon posljednjeg 33 kola ,ispalisu FK Krupa i NK GOŠK.