Miroslav Ćiro Blažević : Dosta slavlja na redu je Estonija

10 Septembra
15:30 2009

Dan nakon remija sa Turskom, situacija se nakon euforije polako vraća u realnost. A realnost je takva da fudbalska reprezentacija BiH još uvijek nije obezbijedila baraž za odlazak na Svjetsko prvenstvo naredne godine u Južnoj Africi.Toga je svjestan i selektor fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine Miroslav Blažević. Bod protiv Turske velik je kao tri, ali pred Zmajevima su još dvije utakmice.Selekcija BiH je sinoć na Bilinom polju pokazala jednu od odlika koje krase velike timove. Nakon što su vrlo rano, već u 4. minuti primili gol, naši igrači su se psihički odmah uspjeli vratiti u utakmicu i pored strahovitog pritiska važnosti susreta uspjeli težište igre prenijeti na polovinu gostiju iz Male Azije.

"Ponosan sam na svoje igrače. Odigrali su svih 90 minuta u visokom ritmu i to protiv jedne veoma, veoma jake reprezentacije. Turska je u ovom trenutku možda jača i od Španije i nije bilo nimalo lako igrati protiv njih", kaže za SportSport.ba selektor bh. fudbalera Ćiro Blažević.Bosnu i Hercegovinu 10. oktobra očekuje gostovanje Estoniji i eventualnom pobjedom Zmajevi bi i matematički izborili ulazak u baraž. Ćiro, međutim, smatra da do tri boda neće biti lako doći."Predstoje nam velika iskušenja. Veoma sam zabrinut jer su pred nama još dvije utakmice u kojim moramo osvojiti tri boda, jer sam uvjeren da će Turska do kraja uzeti svih šest bodova. Estonija nam je velika prilika, ali trebamo zaboraviti pobjedu od 7:0 iz prvog susreta sa njima", kaže Ćiro.Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine će 10. oktobra gostovati u Tallinu kod Estonije, a četiri dana kasnije u Zenici (ili Sarajevu, to se još ne zna) će gostovati Španija. Turska ima gostovanje u Belgiji, dok kući dočekuje Armeniju. (Kliker.info-SportSport)