Minimalan poraz Širokog,remi Slaije i pobjeda Sarajeva

17 Jula
03:59 2009

Nogometaši Širokog Brijega u prvoj utakmici 2. pretkola  Evropske  lige večeras su u Grazu poraženi od  ekipe Sturma  sa 2:1 (2:0). Strijelci za austrijskog predstavnika bili su Haas 10. i Holzl u 36. minuti, dok je gol za Široki Brijeg postigao Ljubić u 67. minuti. Ekipa trenera Ivice Barbarića ostvarila je ruzultat koji našem predstavniku daje dobre  šanse da u revanšu za sedam dana na domaćoj Pecari izbori nastup u 3. pretkolu.

Fantastičan rezutat su danas u danskom Aalborgu ostvarili i  nogometaši naše Slavije koji su ovaj prvi meč drugog pretkola UEFA Evropa Lige završili bez golova i u revanšu će imati veliku priliku za istorijski uspjeh. Prošle sezone na Energi Nord Areni je u okviru Lige prvaka poraz pretrpila ekipa Celtica, remi je vrlo teško izvukao tim Villarreala, a večeras je neporažena gostovanje kod Aalborga napustila i naša Slavija koja je sa danskim predstavnikom odigrala za nju fantastičnih 0:0. Jeste da nije Liga prvaka, ali ni prva utakmica drugog pretkola UEFA Evropa Lige ne umanjuje veliki poduhvat tima iz Istočnog Sarajeva.Iako su igrači Zorana Erbeza prije ovog meča izjavljivali da bili prezadovoljni i sa minimalnim porazom, samom igrom su večeras iznenadili i sami sebe te će sa zasluženih 0:0 za sedam dana ući u revanš koji će biti odigran na Olimpijskom stadionu Koševo. Inače, najveći heroj u ovom istorijskom rezultatu nogometaša Slavije je svakako njen golman Mladen Lučić koji je jednostavno bio nesavladiv.Ebrezu se svakako mora čestitati što se nije odlučio da protiv Aalborga potpunu pažnju posveti odbrani već je Slavija čak jedno vrijeme igrala i sa dva špica te je u par navrata mogla i do gola. No, ipak osvajač našeg Kupa nije uspio postići gol, ali što je još bitnije nije ga primio tako da sa optimizmom čeka revanš susret, ali i sutrašnji žrijeb trećeg pretkola u kojem će Slavija, odnosno Aalborg biti među nosiocima.

Uspješan dan bosanskohercegovačkih predstavnika u europskim kupovima zaključili su nogometaši Sarajeva svladavši Spartak iz Trnave rezultatom 1:0. Sarajlije već u ranoj fazi utakmice dolaze do pogotka koji će, ispostavit će se na kraju, odlučiti pobjednika ove utakmice. Igrala se 14. minuta kada je Muminović prekrasnim pogotkom s dvadesetak metara matirao vratara Spartaka i doveo svoju momčad u vodstvo.Do kraja prvog djela Sarajevo je još jednom zaprijetilo preko Torlaka, ali je rezultat ostao nepromijenjen. I u drugom poluvremenu su nogometaši Sarajeva imali dvije dobre prilike (Torlak i Muminović), ali je do kraja ostalo 1:0 za našega predstavnika.Susretu na Koševu prisustvovalo je blizu 15000 gledatelja, od kojih je bio i dio gostujućih gostujućih navijača koji su tokom drugog poluvremena izazvali manji incident zapalivši nekoliko baklji i stolica.  (Kliker.info-Fena-Sportin)