Milanska ljepotica : Ibra ostao u sjenci argentinskog virtuoza (Video)

24 Novembra
07:09 2011

U petom kolu Lige prvaka od skupina E do H, Barcelona je na San Siru održala lekciju Milanu u slavila 3:2. Ukrajinski Šahtar poražen je na svom stadionu od Porta i tako izgubio šansu da zauzme barem treće mjesto koje vodi u Europsku ligu .Nakon kompletiranog petog kola nogometne Lige prvaka poznato je osam sudionika osmine finala. Barceloni, Milanu, Realu iz Madrida, Bayernu, Interu iz Milana i Benfici koji su još ranije osigurali plasman među 16 najboljih, u srijedu su se pridružili APOEL iz Nikozije i Arsenal.U  grupi H u poslastici večeri moćna Barcelona se poigrala s Milanom na San Siru i slavila 3:2 te tako potvrdila prvo mjesto u skupini. Barca je povela u 14. minuti autogolom Van Bommela, da bi već u 20. minuti Ibrahimović izjednačio rezultat. Messi je pak u 31. minuti iz jedanaesterca ponovno doveo Barcu u vodstvo, a Boateng je u 54. minuti nakon krasne akcije još jednom izjednačio. Pobjedu katalonskoj momčadi donio je Xabi nakon briljantne akcije u 63. minuti.

Nogometaši njemačkog Bayera uspjeli su pobijediti Chelsea na svom terenu i tako doći na prvo mjesto u grupi. Gosti su poveli u 49. minuti preko Drogbe, no njemački sastav je još jednom pokazao što znači upornost. Prvo je Derdiyok izjednačio u 73. minuti, da bi u 90. Friedrich donio pobjedu ‘apotekarima’.
Nevjerovatnu noć imali su nogometaši Valencije koji su utrpali čak sedam golova Genku. Golijada je krenula već u 10. minuti kada je gol postigao Jonas, a onda na scenu stupa Roberto Soldado koji postiže slijedeća tri pogotka. Prvi u 13. zatim u 26, te u 40. Na 5:0 poviso je Hernandez, da bi Aduriz u 70. postigao šesti gol za ‘šišmiše’, a konačni rezultat postavio je Costa u 81. minuti.Nakon pet kola Bayer drži prvo mjesto u grupi E sa devet bodova, drugi je Chelsea s bodom manje, kao i trećeplasirana Valencia. Genk s dva boda uvjerljivo je posljednji.

U grupi F nakon pet kola Arsenal je pobjedom nad dortmundskom Borussijom potvrdio prolazak u drugi krug Lige prvaka. ‘Topnici’ su slavili na krilima Van Persiea koji je u 49. pogodio za 1:0, da bi u 86. minuti povećao vodstvo. Gosti iz Dortmunda samo su u 90. minuti ublažili poraz preko Kagawe. Dortmund je ovim porazom kompromitirao svoje izglede za prolazak dalje, pogotovo stoga što je Olympiacos slavio u Marseilleu golom Fetfatzidisa u 81. minuti. Tako je sada Dortmund posljednji sa četiri boda, Olympiacos je treći sa šest, dok je Marseille usprkos porazu i dalje drugoplasiran sa sedam bodova.Iznenađenje Lige prvaka nalazi se u grupi G. Naime, mali APOEL je remijem u St. Peterbugu protiv Zenita zadržao prvo mjesto i osigurao plasman u drugi krug. Šahtar je poražen na svojoj Dombas Areni od Porta 2:0. Golove za portugalski klub postigli su Hulk u 79. minuti, da bi u posljednjim trenucima utakmice Rat pogodio vlasititu mrežu i tako zapečatio sudbinu Šahtara koji je tako ispao iz Lige prvaka, ali je i izgubio šansu da se bori za treće mjesto koje vodi u Europsku ligu.Plzen je na gostovanju u Bjelorusiji pobijedio posljednju momčad skupine BATE 1:0 golom Bakoša i tako došli na korak do osvajanja trećeg mjesta što vodi u  Europsku ligu. (Kliker.info-Tportal)