Milan osvojio Ligu prvaka

24 Maja
03:58 2007

Fantastična atmosfera na Olimpijskom stadionu u Ateni bila je uvod u istinski spektakl koji se događao na terenu. Liverpool je odlučno i agresivno ušao u susret a to mu je donijelo i prvu priliku u 10. minuti. Jankulovski je napravio grešku u primanju lopte no Dida je odlično intervenirao nakon udarca Pennanta. Na drugoj strani Kaka isprobava udarac i refleks Reine koji je vrlo siguran. Zatim bilježimo pokušaje Xabi Alonsa i Riisea iz daljine ali udarci završavaju za malo pokraj vrata. Liverpool je bio bolja momčad u prvom dijelu ali se na odmor odlazi s prednošću Milana. Igrala se 45. minuta kada je Xabi Alonso faulirao Kaku na 20 metara od svog gola. Pirlo je izveo slobodan udarac a Pippo Inzaghi je ramenom skrenuo loptu u mrežu nemoćnog Reine, za prednost i vodstvo 1:0 Milana.Liverpool u nastavku potpuno preuzima inicijativu ali prvi prijeti Milan nakon što je Pirlo izveo slobodan udarac. Velika prilika za kapetana Redsa Gerrarda, koji se u 62. minuti našao sam ispred Dide, no brazilski vratar je iz ovog duela izišao kao pobjednik. Deset minuta kasnije Gerrard pokušava iz daljine a lopta prolazi pokraj stative. Benitez uvodi Croucha što je bio signal da Liverpool kreće u totalni napad, no Milan je vrlo brzo iskoristio prostor koji mu je ponuđen. Kaka je fantastičnom loptom proigrao Inzaghija koji manirom rasnog strijelca vara Reinu i postiže svoj drugi gol u finalu. Liverpool se ne predaje te tako bilježimo dobar udarac Croucha koji zaustavlja sigurni Dida. Ipak, u 89. minuti nakon izvedenog kornera Kuyt glavom pogađa za smanjenje rezultata.Istanbul se nije ponovio te je Milan uspio uzvratiti Liverpoolu za onaj poraz od prije dvije godine. Zaslužena pobjeda Milana iako moramo priznati da je Liverpool bio ravnopravan protivnik, no sreća je večeras bila na strani Milana. Završena je još jedna sjajna sezona Lige prvaka a mi s nestrpljenjem čekamo novu sezonu ovog fantastičnog natjecanja. (Kliker.info/Sportin.ba)