Milan nadohvat Scudettu : Gattuso za veliku pobjedu protiv Juventusa (Video)

06 Marta
08:59 2011

Veliki italijanski derbi, odigran na Olimpijskom stadionu u Torinu povodom prve utakmice 28. kola italijanske Serije A, pripao je Milanu, koji je s minimalnih 1:0 savladao Juventus.Kako je u posljednja dva kola poražen od Bologne i Leccea, i to oba puta sa po 2:0, bilo je jasno da Stara dama nema previše izgleda u večerašnjem ogledu sa vodećim Milanom, koji je u ponedjeljak na San Siru "razbio" Napoli (3:0).Rossoneri su od početka utakmice nametnuli svoju igru, imali više prilika, te djelovali puno opasnije. Ibrahimović i Cassano djelovali su puno opasnije od Tonija i Matrija na drugoj strani.

Upravo je Cassano imao veliku šansu za goste sredinom prvog dijela.Naime, igrala se 21. minuta, kada je Antonio Cassano spektakularnim driblingom "izbacio" Traorea, Buffon je već bio savladan, ali je italijanski napadač sa 14-ak metara pucao iznad gola. Milan je do pobjede stigao pogotkom Gennara Gattusa (da, dobro ste pročitali) u 62. minuti. Thiago Silva je poslao dugu loptu sa svoje polovice, Ibrahimović glavom spustio,  Robinho prosliejdio do Gattusa, koji sa ruba šesnaesterca uspijeva savladati Buffona. Tako Milan sada ima 61 bod, osam više od gradskog rivala Intera. Juventus ostaje na sedmom mjestu sa 41 bodom.(Kliker.info-SportSport)