Milan deklasirao Manchester United s 3:0

03 Maja
04:11 2007

Nogometaši Milana plasirali su se u finale Lige prvaka nakon što su u uzvratnom susretu polufinala na svom stadionu Meazza pred 67.000 gledatelja svladali Manchester United sa 3:0. U prvom susretu Englezi su bili bolji sa 3:2, a Milan je sa ukupnim omjerom 5:3 otišao u finale u Ateni gdje će igrati sa Liverpoolom. Milan je ušao u finale Lige prvaka deklasiravši u uzvratu u Milanu potpuno nemoćni Manchester United sa 3:0. Milan je do nedostižne prednosti došao u prvom dijelu pod pravim prolomom oblaka, a mrežu Engleza načeo je Kaka sjajnim udarcem u 11. minuti. U 30. minuti Seedorf je proašo dvojicu braniča Manchestera i pogodio donji lijevi kut Van der Saara. Manchester je u drugom dijelu napadao, no posve jalovo i bez prave prilike, a iz protunapada je u 78. minuti Gilardino izbio sam ispred Van der Saara i trećim pogotkom okončao sve nade momčadi Alexa Fergusona u prolaz. U Ateni će tako 23. svibnja biti repriza najboljeg finala Lige prvaka svih vremena otprije dvije godine iz Istanbula kada je Milan u prvom poluvremenu vodio sa 3:0, a Liverpool uspio izjednačiti i na jedanaesterce osvojiti naslov prvaka Europe.

AC Milan: Dida – Oddo, Nesta, Kaladse, Jankulovski – Gattuso (85. Cafu), Pirlo, Ambrosini – Seedorf – Kaka (86. Favalli), Inzaghi (67. Gilardino).

Manchester United: van der Sar – O'Shea (77. Saha), Brown, Vidić, Heinze – Fletcher, Scholes, Carrick – Cristiano Ronaldo, Rooney, Giggs.        (Kliker.info/Hina)