Melbourne : Đoković razbio Murrayja i osvojio Australian Open! (Video)

30 Januara
08:30 2011

Najbolji srpski teniser Novak Đoković osvojio je Otvoreno prvenstvo Australije, svoju drugu grand slem titulu u karijeri.Đoković je u finalu Australian opena pobijedio Škota Andy Murraya rezultatom 3:0, po  setovima 6:4, 6:2, 6:3.Tri godine Đoković je čekao da podigne drugu grend slem titulu u karijeri, a novim trijumfom u Melbournu postao je najbolji teniser sa prostora bivše Jugoslavije.Prvi put poslije tri godine u finalu jednog gren slema nije bilo prvog i drugog tenisera svijeta Rafaela Nadala i  Rogera Federera.

Prethodni put to se desilo u finalu Otvorenog prvenstva Australije 2008. godine, kada je, takođe, trijumfovao Đoković.Ovaj meč je bio osmi međusobni susret Đokovića i Murraya koji se dugo smatraju ozbiljnim pretendentima da u vrhu svjetskog tenisa, u dogledno vrijeme, zamijene Federera i Nadala.Murray, koji je samo sedam dana stariji od Đokovića, zauzima trenutno petu poziciju na ATP listi, dva mjesta ispod Đokovića.Murray je i dalje bez pobjede na jednom od četiri najprestižnija teniska turnira. Dva puta bio je finalista, u New Yorku 2008. godine i na Australian openu prošle godine, ali oba puta poklekao je pred Federerom.  (Kliker.info-Srna)